iPhone 6s satışları düşüşe geçti!

iPhone 6s satışları düşüşe geçti!

Apple'ın en güncel modelleri olan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'un satış rakamlarında kayda değer bir düşüş yaşanıyor.

13 Kasım 2015, Cuma 21:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

 

Eylül ayında duyurulan ve büyük ses getiren iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri, ilk 3 gün içerisinde 13 milyon adet satmayı başararak kırılması zor bir rekora imza atmıştı. Duyurulduğu ilk hafta içerisinde en çok satan akıllı telefon olma ünvanına sahip olan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde şu sıralar ciddi bir düşüş yaşanıyor. Satış rakamlarındaki düşüş aynı zamanda Apple’ın hisse senetlerini de etkiliyor.

 

Credit Suisse tarafından dile getirilen bu durum, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus satışlarının yaklaşık %10 oranında düştüğünü gösteriyor. Bu durumun Apple’ın hisse senetlerine yansıması ile %3 oranında oldu. Aslında bu beklenen bir durumdu çünkü geçtiğimiz ay bazı analiz kaynakları Apple’ın Çin’deki tedarik zincirinden bir haberi gündeme getirmişti. İlgili haberde Apple’ın üretimi yavaşlattığı bilgisi yer alıyordu. Yani bu durum aslında Apple tarafından bekleniyordu. Apple, tedarik zincirini %15 oranında küçülmüş durumda yani satışların önümüzdeki günlerde daha fazla düşmesi beklenebilir.

 

Yıl sonuna kadar 80 milyon satması beklenen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri sadece iPhone 6’nın öncesindeki modellere sahip kullanıcılara hitap ediyor. Çünkü modelin iPhone 6’ya göre en önemli farkı 3D Touch teknolojisi. Bu durum iPhone 6 kullanıcılarını telefon değiştirmeye yöneltmiyor. Zaten iPhone 6’nın da Apple’ın şimdiye kadar en çok sattığı model olduğunu düşünürsek, iPhone 6s’e olan ilginin düşmesi daha mantıklı hale gelecektir.

 

Apple’dan Microsoft’a Yeni Taş

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aksaray'ın 2 asırlık taş evleri restorasyon sonrası turizme kazandırılacak