iPhone X yüzünden yeni müşteriler arıyor

OLED ekran pazarının en güçlü konumunda bulunan Samsung, iPhone X yüzünden zor duruma düştü. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Apple ve Samsung arasında önemli bir anlaşmaya imza atılmıştı. Samsung şu aralar bu anlaşmanın diyetini ödemekle meşgul

22 Şubat 2018, Perşembe 10:24
A A
iPhone X yüzünden yeni müşteriler arıyor
Geçtiğimiz yıl iki dev isim arasında yapılan anlaşma sonucu, Sae çok fazla talep olacağı yanılgısına düşen Samsung, OLED üretim kapasitesini arttırmak için 12.6 milyar dolarlık yatırım yaptı. Doğal olarak bu yatırımlar sonucu şirketin OLED üretim miktarı hatırı sayılır seviyede arttı.

Fakat iPhone X balonunun sönmeye başlamasıyla birlikte, Sadan umudu kesen Güney Koreli teknoloji devinin, şimdi elindeki stoğu eritebilmek adına Çinli üreticilerle temasa geçtiği belirtiliyor.

Üstelik bu henüz buz dağının görünen kısmı. Keza Saa gönderilen panellerin haricinde yüklü bir stok söz konusu. Fakat bu stoğun önümüzdeki Nisan-Haziran döneminde daha da artacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan, geçtiğimiz yıl Apple ile yapılan işbirliğine bağlı olarak Saun karı son 6 yılın en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Fakat Apple cephesinde yaşanan aksaklıklardan ötürü, Güney Koreli teknoloji devinin zarar edebileceği belirtiliyor.
 

QUALCOMM, BORADCOM'A REST ÇEKTİ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.