iPhone XR fazla talep görmüyor

iPhone XR fazla talep görmüyor

Apple’ın kısa süre önce ön siparişe sunduğu iPhone XR fazla ilgi görmüyor olabilir. Telefonun teslimat tarihinde hala bir gecikme olmaması, hayli şüphe uyandırıcı

25 Ekim 2018, Perşembe 20:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Apple'ın geçen ay tanıttığı iPhone XR modelini ekim ayının sonlarına doğru satışa sunacak. Bilindiği üzere XR ile eş zamanlı olarak tanıtılan XS ve XS Max satışa sunulalı yaklaşık olarak 1 aylık bir süre geçti. Bu süre zarfında bu telefonların düşük satış rakamlarına kalması, kullanıcıların iPhone XR’ı beklediği şeklinde yorumlanmıştı. Fakat XR’a olan talep, sanıldığı kadar fazla olmayabilir.

SATIŞTAN ÖNCE, ÖN SİPARİŞ SÜRECİ 

Bilindiği üzere Apple yeni nesil iPhone modellerini satışa sunmadan önce bir hafta, on günlük ön sipariş süreci başlatıyor. Bu ön sipariş sürecinin sonlarına doğru, teslimat tarihi için ön görülen süre, o modele olan talep hakkında da bilgi veriyor.

3-4 HAFTALIK SÜREDEN BAHSEDİLİYORDU

Örneğin geçen sene satışa sunulan iPhone X’in ön sipariş sürecinin sonlarına doğru telefonun teslimatı için 3 – 4 haftalık bir süreden bahsediliyordu. Aynı şekilde XS modelinde de bu süre, ön siparişin son günlerinde 2 haftaydı.

TESLİMAT SÜRESİ ÇIKIŞ SÜRESİYLE AYNI

iPhone XR’a baktığımızda ise hala teslimat süresinin, telefonun çıkış tarihiyle aynı olduğunu görüyoruz. Yani teslimatlarda herhangi bir gecikme olmayacak. Bu durum iki şekilde açıklanabilir. 

ÇIKIŞ TARİHİNDE TELEFONA KAVUŞABİLECEKLER

Birincisi Apple’ın yeterince iPhoneXRstoğuna sahip olması. İkincisi ise XR’ın beklenen ilgiyi görmemesi. Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz. XR’ı ön sipariş ile satın alanlar, telefonlarına gecikme olmadan, çıkış tarihinde kavuşabilecekler.

CNN


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı