iPhone'lar bir araya geliyor!

Belki 5S'te göremeyeceğiz ama daha sonraki iPhone'larda bu teknolojiyi görürseniz şaşırmayın!

20 Mayıs 2013, Pazartesi 21:15
A A
iPhone'lar bir araya geliyor!

Apple Insider sitesinin bildirdiğine göre Apple'ın bir patent başvurusu daha başarıyla sonuçlandı. Bu patenti ilginç kılan ise patentte tarif edilen teknolojinin, iPhone'un fotoğraf yeteneklerine katacakları.

Apple Insider sitesinin gündeme getirdiği patentte, iPhone'un fotoğraf çekerken diğer iPhone'ları ışıklandırma amacıyla uzaktan kontrol edebilmesini sağlayan bir teknoloji tarif ediliyor. Bir iPhone, çevredeki diğer iPhone'ları kullanarak fotoğraf stüdyolarında lambalarla elde edilen ortamı yaratıyor. Ana cihaz bir test fotoğrafı çekip ışıklandırmayı kontrol ettikten sonra fotoğrafın kalitesini arttırabilmek için gerekli düzeltmeleri diğer cihazlara gönderiyor. Yani fotoğrafı çekerken yardımcı olan arkadaşlarınızın telefonlarının ekranına, telefonu nerede hangi açıyla tutmaları gerektiğini bildiren talimatlar geliyor.

Elbette bu teknolojinin uygulanabilmesi için iPhone kamerasının sil baştan yeniden tasarlanması ve yeni algılayıcılar eklenmesi gerekiyor. O nedenle bu patent de tozlu raflarda terk edilir ve bu teknolojiden bir daha haber alamazsak hiç şaşırmayacağız.

Resimlerle: Apple'ın kayıplara karışan 9 ürünü

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.