İran ilk kez açıkladı: Trump, Süleymani operasyonunu 7 ay önce planladı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bir tv yayınında, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ise Yeni Delhi'de önemli açıklamalarda bulundu. Cevad Zarif açıklamasında, "Trump, Süleymani'yi öldürme yetkisini 7 ay önceden verdi." dedi.

15 Ocak 2020, Çarşamba 10:59 Son Güncelleme:
A A
İran ilk kez açıkladı: Trump, Süleymani operasyonunu 7 ay önce planladı

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif; "(Ukrayna uçağının düşürülmesi) İnsanlar kriz anlarında affedilemez hatalar yapabiliyor. Nükleer anlaşmanın geleceği Avrupa'ya bağlı. 2015 nükleer anlaşma en iyi anlaşmalar arasındadır. Irak'tan ABD askerlerinin çıkarılmasını biz istemedik. ABD Başkanı Trump, Süleymani'yi öldürme yetkisini 7 ay önce verdi. DEAŞ'la savaş Süleymani'nin öldürülmesiyle büyük bir gerileme yaşadı. ABD işle müzakerelerle ilgilenmiyoruz. 

Bu haberi de okudularSüleymani'nin suikast anında çekilen ölüm görüntüleri basına sızdırıldıİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Ukrayna uçağının düşmesine neden olanlar İran ulusundan özür dilemeli. ABD Ortadoğu'yu daha güvensiz hale getiren önceki suçlarından dolayı Tahran'dan özür dilemeli. Avrupa Birliği 2015 nükleer anlaşmada verdiği taahhütleri yerine getirmeli. Yabancı güçler Ortadoğu'yu terk etmeli. 

Bu haberi de okudularSüleymani suikastının perde arkasındaki isim açıklandı


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 'İran yanlış kişiyi tutukladı' iddiası