İran’dan Rus aşısı Sputnik V’e onay

İran’dan Rus aşısı Sputnik V’e onay

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Rusya’da geliştirilen Sputnik V adlı corona virüs aşısına İran Sağlık Bakanlığı'nın onay verdiğini duyurdu. Sputnik V, İran’da kullanımına onay verilen ilk Covid-19 aşısı oldu.

26 Ocak 2021, Salı 20:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs salgının etkisini arttırdığı İran’da ilk Covid-19 aşısına onay verildi. İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Rusya’nın başkenti Moskova'da Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüşmesinin ardından İran basınına açıklamalarda bulundu.

Rusya ile uluslararası birçok konuda işbirliği içerisinde olduklarını vurgulayan Zarif, “Corona virüs ile mücadele ve aşı çalışmaları ile alakalı da Moskova ile görüşmelerimiz oldu. Rusya'nın geliştirdiği corona virüs aşısının İran'da kullanımı ile alakalı onay Sağlık Bakanlığı tarafından verildi” ifadelerini kullandı. Sputnik V, İran’da kullanımına onay verilen ilk Covid-19 aşısı oldu.

Zarif, İran Sağlık Bakanlığı tarafından Rusya'nın geliştirdiği Sputnik V corona virüs aşısına gerekli onayların verildiğini belirterek, "Rusya ile sadece corona virüs aşısının satın alımı hususunda değil aşının üretiminde de işbirliği yapmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

İran’da toplam vaka sayısı 1 milyon 385 bin 706’ya, toplam can kaybı ise 57 bin 560’a ulaştı.

İHA


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İtalya Başbakanı Conte ve hükümeti istifa etti