İş arkadaşınla ilişkiye başlamadan önce dikkat etmen gereken 10 husus

Her gün, gün boyu çekici birinin yanında oturduğunuzda, aranızda bir elektriklenme olması neredeyse kaçınılmazdır Tabii ki herkes bu dürtüyle hareket etmez, ama ofisteki seksi biriyle romantizm yaşama fikri hemen hemen her çalışanın aklından geçmiştir. Ama harekete geçmeden önce dikkat etmen gereken pek çok önemli nokta var.

20 Mart 2021, Cumartesi 12:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Size yönelen bakışlarla baş edebilecek misiniz?

Size yönelen bakışlarla baş edebilecek misiniz?

Çalışma arkadaşlarınız özel hayatlarında her ne kadar çok heyecan duyarlarsa duysunlar, sizi her zaman iş üstünde yakalamaya çalışırlar. Eğer siz ve bayan arkadaşınız arasında bir şey olduğunu fark ederlerse, bunu ortaya çıkarmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. Eğer ofis saatleri içinde özel bir durumda yakalanırsanız, bittiniz. Sadece bu bile profesyonel duruşunuza ciddi derecede zarar verecektir.

Sadece etkileniyor muyum, yoksa bu hissettiklerim gerçek mi?

Sadece etkileniyor muyum, yoksa bu hissettiklerim gerçek mi?

Daima aynı toplantılardaysanız, aynı sunumlar üzerine çalışıyorsanız ya da iş yerinin aynı sıkıntıları üzerine dertleşiyorsanız, bir iş arkadaşıyla flörtöz bir ilişki geliştirmek hiç de zor değil. İnsanlar iş arkadaşlarının görevlerini başarılı bir şekilde tamamladıklarını gördüklerinde birbirlerinden etkilenebilirler. Özellikle de bu görev yüksek bir beceri gerektiriyorsa. Ama farkı anlamanın bir yolu var: Ona karşı sadece fiziksel bir çekim hissediyorsan, o kişiyi onunla birlikteyken düşünürsün. Ancak onu birlikte değilken de sıklıkla düşünüyorsanız, büyük olasılıkla duygusal bir bağ geliştirmişsinizdir.

İş ve aşkın birbirine karışması sıkıcı olabilir

İş ve aşkın birbirine karışması sıkıcı olabilir

İş ve aşkın iç içe girmesi akşam buluştuğunuzda devam eder. El ele tutuşurken kendinizi “şu satın almadaki gıcık çocuk” üzerinde konuşur bulursunuz.

Ofis dışında nasıl biri?

Ofis dışında nasıl biri?

İş yerinde takıyor olabileceğin toz pembe gözlüklerden dolayı, bir an durup düşünmek ve onu gerçekten olduğu şekilde beğendiğinden emin olmak muhtemelen iyi bir fikir. İyi haber mi? Baskıyla, deadline’larla ve sorumluluklarla başa çıkarken nasıl davrandığını gördüğüne göre, bu kişiyi doğal ve gerçek haliyle de muhtemelen gördün. Floresan ofis ışıkları altında olup bitenler, bir kadeh şaraptan sonra ışıklar loşlaştığında olanlara kıyasla, karşındakini daha açık bir şekilde görmeyi kolaylaştırıyor.


Peki şirket ne diyor?

Peki şirket ne diyor?

Bu çok basit olabilir ama işteki insan kaynakları politikasından haberdar olmanın oldukça önemli. Örneğin çoğu iş yeri, çalışanlarını beraber çalıştıkları kişilerle romantik ilişkiler kurmalarına karşı uyarıyor. Hukuk firmaları da genelde ofis içi ilişkilere karşıdır. Emin değilsen, çalışan el kitabına bak veya bir İK temsilcisine sor. Herhangi birinizin şirkette tatsız bir durumla karşılaşmasını istemezsin muhtemelen.

İlişkim, işimi etkiler mi?

İlişkim, işimi etkiler mi?

Bir ilişkiye başlamak senin ya da diğer kişinin işte saygı kazanma yetisini etkileyecekse, yeniden düşünmen gerekebilir. Bazı iş arkadaşların kişisel ilişkiyi negatif bir şey olarak görebilir ve bu da senin hakkındaki profesyonel fikirlerini etkileyebilir.


Sınırlara uyabilir miyiz?

Sınırlara uyabilir miyiz?

Bu yola çıkmaya karar verdiysen, sınırları konuştuğundan emin olman gerekiyor. Unutma, bu kişisel bir ilişki olsa bile senin profesyonel ilişkini, üretkenliğini ve işte karar verme yetini etkilememeli. İşteyken kişisel konuları tartışmak için sınırlar belirleyin ve evdeyken iş konularını tartışmak için de aynısını yapın.

Diğer arkadaşlarında aranı açmamaya özen gösterebilecek misin?

Diğer arkadaşlarında aranı açmamaya özen gösterebilecek misin?

Ofis saatleri sırasında birbirinize özel zaman ayırdıkça, diğer iş arkadaşlarınızdan kendinizi soyutlayacaksınız. Yapabileceğiniz en kötü şey iş arkadaşlarınızlarınızı kendinizden uzaklaştırmak olur, özellikle de iyi bir kişisel ilişki geliştirdiklerinizi. Şirket rüyasındaki canavar başını göstermeye başlayınca, kendinizi ofisteki yabancı olarak bulacak ve eski ilişkilerinizi yeniden kurabilmek ve güvenlerini kazanmak için fazladan zaman ayırmak zorunda kalacaksınız.

 Aranız bozuk olduğunda gününün kötü gitmesine hazır mısın?

Aranız bozuk olduğunda gününün kötü gitmesine hazır mısın?

İşler istediginiz gibi gitmediğinde, kişisel ya da işle ilgili bir konu olsun, siz ve ofis sevgiliniz arasındaki gerginliğin üzerinizde ekstra baskı yaratması belki de isteyeceğiniz son şeydir. Bu soğuk ve sert gerginlik arttığında gerçekten kafanızı patlatacak gibi olabilir. Daha da kötüsü ofistekilerin bu gerginliğe şahit olmalarıdır. Hiç de hoş değil.

Ofiste kaç kişisiniz?

Ofiste kaç kişisiniz?

Bir iş arkadaşına aşık olmak için küçük ölçekli ofisler genelde felaket yerler olabilir. Beraber çalıştığınız kimselerden birine aşık olmak hiçbir iş ortamında önerilmez ama özellikle küçük iş ortamları hem kişisel hem de iş ile ilgili konular herkes tarafından takip edildiğinden daha da kötü olabilir.Öte yandan, gün ve gece sürekli yakın temasta çalıştığınız bir kişiye bağlanmak doğaldır. Büyük ofis ortamları genelde daha az kişisel bir alan yaratsalarda, küçük olanlar romantik bir ilişkiyi tetikleyecek yakınlığı yaratmaya meğillidir.Koşullar uygundur. Ayrıca, bir iş arakadaşınızla yakınlaştığınızda onu elde etmek için geçcmeniz gereken bütün yollar atlanmış olur. Onunla günlük olarak zaten sürekli doğrudan ilişki halindesinizdir, hayat ve iş hakkında konuşursunuz, beraber kahve içersiniz belki de beraber öğle yemeği yersiniz. Böylece bir ilişkinin tüm ön evreleri zaten gerçekleşmiş olur.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hayatındaki erkeğin sana hak ettiğini vermediğinin 8 işareti