İş saça düştü: Yüzü ince gösteren 9 saç tüyosu

Bazı insanlar ne kadar zayıflasalar da hayallerindeki ince yüze sahip olamazlar. Bunun için elbette pek çok medikal uygulama var var ancak basit bir kesimle yüzü daha ince göstermek mümkünken... Estetiğe o kadar bütçe ayırmaya ne gerek var. Şişman yüzü zayıf gösteren saç modelleri pek çok kadının hayatını kurtarmıştır bugüne kadar. Yüzü ince gösteren toplu saç modelleri olduğu gibi yüzü ince gösteren kahkül modelleri de en sevdiklerimizdir.

07 Ocak 2021, Perşembe 17:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Yumuşak dalgalar

1. Yumuşak dalgalar

Kafanızı küçük gösterdiği halde düz saçlar, yüzünüzün daha geniş görünmesine sebep olur. Bu nedenle Beyonce gibi saç modeli olarak gevşek, uzun dalgaları tercih etmenizde fayda var. Dümdüz saçların yanı sıra yüzünüzü saran kıvırcık saçlardan da uzak durmalısınız.


2. Dağınık kâkül

2. Dağınık kâkül

Kâkül düşünüyorsanız, keskin kesimlerden uzak durmanızda fayda var.

 3. Yandan ayırmak

3. Yandan ayırmak

Saçınızı ortadan değil de yandan ayırmanız, yüz hatlarınızı yumuşatır ve yüzünüzün merkezini değiştirerek, yuvarlak görünmesini engeller. Karlie Kloss saçını yandan ayırarak, bu illüzyonu başarılı şekilde kullanan ünlülerden biri.

4. Boya hilesi

4. Boya hilesi

Parlak saç renkleri, dikkati yüzün orta noktasına çeker. Bu, çok daha zayıf görünmenizi sağlar.

 5. Hareketli kesim

5. Hareketli kesim

Yuvarlak yüzünüzü oval bir şekle sokmak için, saçınızda hareketli bir kesim denemeniz kesinlikle işe yarar. Jessica Alba’nın keskin olmayan saç kesimi gibi bu türden modellerin yüzünüzü daha oval göstereceğinden emin olabilirsiniz.

6. Katlı kesim

6. Katlı kesim

Katlı kesilmiş saçlar, saçınızın ağırlığını yüzünüze göre dengeler ve yüzünüzün daha ince görünmesini sağlar.

7. Yüksek Topuz

7. Yüksek Topuz

Saçlarınızı sıkı bir şekilde topuz yapacaksanız, bunun dik ve yüksek bir topuz olmasını tercih edin.

8. Uzun saç

8. Uzun saç

Uzun ve kısa saç arasında bir seçim yapmanız gerektiğinde, siz de tercihinizi Hilary Duff gibi uzun saçtan yana kullanmalısınız. Uzun saç yüzünüzü olduğundan uzun göstereceğinden, daha zayıf durmanıza yardımcı olacak.


 9. Yüksek at kuyruğu

9. Yüksek at kuyruğu

Yüzünü daha ince ve zayıf göstermek için mutlaka saçlarınızı sıkı bir şekilde yukarıda toplamalısınız. Yüksek at kuyruğu saç modeli, yüzünüzü yukarı doğru toparlayarak lifting etkisi yaratıyor. Böylece yüzünüz çok daha ince ve dinamik durur. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hassas bir konu: Kirpikler neden dökülür?