İşadamına milyonluk seks şantajı

Üniversiteli kadın internetten tanıştığı çiftlerle birlikte oluyordu. Kocası görüntüleri kaydetti. Şantaj yaptı. 160 bin Euro ve İspanya'da bir daire istedi

19 Ekim 2016, Çarşamba 08:12 Son Güncelleme:
A A
İşadamına milyonluk seks şantajı
İstanbul’da üniversite öğrencisi genç kadının internetten tanıştığı işadamlarına kurduğu seks tuzağı adliyede bozuldu. Bir işadamının şikâyetiyle başlayan soruşturma sonrası 26 yaşındaki H.T. ve 6 ay önce evlendiği T.T. (43) hakkında hazırlanan iddianameye göre, olaylar şöyle gelişti;

İNTERNETTEN TANIŞTIĞI ZENGİN İŞADAMLARIYLA İLİŞKİYE GİRDİ
H.T., internetten tanıştığı zengin erkekleri kandırıp ilişkiye girdi. Genç kadının eşi T.T. de, genellikle evde gerçekleşen cinsel ilişki görüntülerini gizli kamerayla kaydetti. Çift, daha sonra bu görüntüleri kullanarak birçok kişiye şantaj yaptı ve para sızdırdı. Çiftin tuzağına düştükten sonra şantaja boyun eğmeyip polise başvuran işadamı E.E., başına gelenleri şöyle anlattı:

"SANA BİR SÜRPRİZİM VAR " DEDİ
“4 ay önce internet üzerinden bu kadınla tanışıp telefonla görüştük. Verdiği adreste 5-6 kez ilişkiye girdik. Son buluşma sonrası beni telefonla arayıp ‘Sana bir sürprizim var’ dedi. Gelen mesajda birlikte çekilmiş uygunsuz görüntülerimiz vardı. ‘160 bin Euro ve İspanya’da bir daire istiyorum. Şirketine ait tüm bilgilerin elimde. İstediğimi yapmazsan görüntüleri ailene ve tüm sosyal medyaya servis edeceğim’ dedi.”

"OKUL TAKSİDİMİN SON GÜNÜ"
İşadamı, bir kez daha aradığında kadının bu sefer okul taksitini ödemesini istediğini söyledi ve şunları anlattı: “O aradığında poliste ifade veriyordum. Telefonum çaldı. Sırbistan’da olduğunu, okul taksitinin son gününün cuma olduğunu söyledi. ‘Acil 5 bin Euro yatırman gerekiyor, yoksa olacakları biliyorsun’ diye tehdit etti.”

GÖRÜNTÜLER BULUNDU
Polis, şantajcı çiftin adresine baskın yaptı. Gözaltına alınan karı-kocanın evinde yapılan aramada, içinde genç kadının çok sayıda erkekle çekilmiş görüntülerinin olduğu flash bellek ile bu görüntülerin çekildiği cihazlar bulundu. Şantaj iddialarını reddeden H.T. ve T.T. çifti mahkemede tutuklandı. Cezaevinde 2 ay geçirdikten sonra tahliye olan çifte ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal’, ‘Verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek’ ve ‘şantaj’ suçlarından 39 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. Polis, görüntülerdeki diğer 4 erkeğin kimliğini tespit edip emniyete davet etti. Bu 4 kişi de kendilerine şantaj yapıldığını ve para verdiklerini kabul edip şikâyetçi oldu. (Habertürk)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Rahşan Ecevit kimdir? Rahşan Ecevit hayatı