Işıl Alben Galatasaray'dan neden ayrıldı?

Hem Türkiye Kadın Basketbol Takımı'nın hem de Galatasaray'ın simge isimlerinden olan 34 yaşındaki Işıl Alben, Galatasaray'la yollarını ayırdı. İlgisizlikten şikayetçi olan Işıl Alben, aylar önce salgın nedeniyle sözleşmesinde indirime razı olarak fesih teklifini kabul etmişti.

16 Haziran 2020, Salı 15:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fanatik'teki habere göre, geçtiğimiz sezonun önemli bir kısmında maddi imkansızlıklar yaşayan, oyuncu maaşlarında gecikmeler yaşanan sarı kırmızılı camiada kadın basketbol takımını ayakta tutan ve Koç Efe Güven'e en büyük desteği veren hiç şüphesiz kaptan Işıl Alben'di.

Nitekim bu birliktelik, corona virüs sebebiyle liglerin tescil edildiği anda ikinci sırada bulunan Galatasaray'a Euroleague Women'da mücadele hakkını kazandırıyordu.

Alben'in veda mesajında yazdığı, "Sözleşmem feshedildi, artık bu benim istenmediğimin ispatı" sözleri nedeniyle gözler yönetime çevrildi. Botaş ile anlaşan tecrübeli oyuncunun "Transferimi 48 saatte bitiren Botaş Spor Başkanı Kerim Taşkıran'a teşekkür ederim" sözleri de Işıl Alben'in ilgisizlik yüzünden Galatasaray'dan ayrıldığını gözler önüne serdi.


Genel Menajer Ömer Yalçınkaya istifaya çağrılıyor

Genel Menajer Ömer Yalçınkaya istifaya çağrılıyor

Başkan Mustafa Cengiz’in tedavi sürecinde olması sebebiyle sözleşme yenileme konusunda hızlı adım atılamaması ve Işıl Alben'in de belirttiği gibi bir kez bile aranmaması ayrılığı kaçınılmaz bir hale getirdi.

Galatasaray'da kadın ve erkek takımlarının teknik ekibiyle sözleşme uzatılmamışken Işıl ve Tilbe gibi iki milli basketbolcunun ayrılması taraftarı ayağa kaldırdı.

Sosyal medyada yaşananlara büyük tepki gösteren ve birlik olan taraftarlar Genel Menajer Ömer Yalçınkaya'yı hedef aldı. Taraftarlar Yalçınkaya'yı istifaya davet ederken, Galatasaray basketboluna gönül veren kişilerin yaşananların tek sorumlusu olarak tuttuğu Ömer Yalçınkaya sessizliğini koruyor.

Twitter'da birlik olan taraftarlar Galatasaray tribününün lider grubu UltrAslan'ı da tepki göstermeye davet etti.

Kulüp hala sessiz

Kulüp hala sessiz

Konuyla ilgili sarı kırmızılı kulüpten ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Işıl'ın yüzde 40, Tilbe'nin de yaklaşık yüzde 25 maaş indirimlerini kabul ederek feshettiği sözleşmenin ardından yeni mukavele imzalamayı beklediği anda iki isimle de ilgilenmeyen yöneticilerin bu oyuncuların yerini kimlerle dolduracağı da büyük bir merak konusu.

Fanatik

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Euroleague tarihinde bir ilk yaşandı