İspanya'da bin kişilik otel karantina altında

İspanya'da bin kişilik otel karantina altında

İspanya'nın güneydoğusundaki Kanarya Adaları'nda bin kişilik otel koronavirüs şüphesi nedeniyle karantina altına alındı.

25 Şubat 2020, Salı 14:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İspanya'nın güneydoğusundaki Kanarya Adaları’nda bin kişilik otel, bir İtalyan vatandaşında koronavirüs tespit edilmesinin ardından karantinaya alındı. Kanarya Adaları’na bağlı Tenerife’de sağlık biriminden yapılan açıklamada, ülkeye tatil için gelen bir İtalyan doktorun rahatsızlanması üzerine yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi.

İspanya yerel basınında çıkan haberlere göre, İtalyan doktorun kaldığı H10 Costa Adeje Palace adlı otel bin müşterisiyle birlikte karantinaya alındı. Sağlık yetkililerinden yapılan açıklamada, virüs tespit edilen doktorun şuanda bir hastanede tek başına karantina altında tutulduğu ve Covid-19 protokolü gereği test sonuçlarının 2. bir analiz için Madrid’e gönderileceği belirtildi. Ayrıca oteldeki müşterilere de test yapılacağı bildirildi.

6 gündür otelde kalıyorlar

Polis tarafından önlem amacıyla otele giriş çıkışların denetlendiği belirtilirken otel işletmesinden henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İtalyan doktorun, korona virüsünden 7 kişini hayatını kaybettiği İtalya’nın Lombardy bölgesinden İspanya’ya geldiği ve 6 gündür eşiyle birlikte otelde kaldığı ifade edildi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünya dehşet içinde izledi! Rusya görüntüleri yayınladı…