Isparta'da ceset torbası yolsuzluğu

Isparta Belediyesi'nde yapıldığı ileri sürülen ceset torbası yolsuzluğuyla ilgili inceleme başlatıldı

02 Kasım 2009, Pazartesi 16:10
A A

Isparta Belediye Başkan Vekili Seyfettin Kalem, seçimden 12 gün önce teslim alınan 500 adet ceset torbasının seçim sonrası aynı sayıda olmadığını savundu.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın talimatıyla geçmiş döneme ilişkin hesapların incelenmesi için komisyon oluşturulduğunu belirten Kalem, komisyonun raporunda ceset torbalarıyla ilgili ilginç bir durumla karşılaştıklarını söyledi.

Isparta Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğünce il genelinde yaşanabilecek kaza, cinayet, intihar gibi adli olaylarda kullanılmak üzere 29 Mart 2009 seçimleri öncesi alınan ceset torbalarının seçim sonrasında yapılan tespit çalışmasında ortaya çıkmadığını ileri süren Kalem, "Seçimden 12 gün önce 500 adet alınan ceset torbasının seçimden 25 gün sonra yapılan sayımda 47’ye düştüğü belirlendi" dedi.

Ceset torbalarının sadece adli vakalarda kullanıldığını belirten Kalem, o süreçte Isparta’da ceset torbası kullanılmasını gerektirecek ölümler yaşanmadığını kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.