İsrailli bakandan Filistinlilerle ilgili küstah sözler: Güvenlik güçleri çok iyi iş yapıyor

Filistinlilere ölüm yağdıran, 2 günde 8'i çocuk 62 kişiyi katleden İsrail'den dalga geçer gibi bir açıklama geldi. İsrail Adalet Bakanı Ayelet Shaked katıldığı bir radyo programında İsrail ordusunun Filistinlilere 'çok çok iyi' davrandıklarını söyledi

17 Mayıs 2018, Perşembe 08:17 Son Güncelleme: 17 Mayıs 2018, Perşembe 08:20
A A

İsrail yönetiminin Filistinlilere yönelik umursamaz tavırları devam ediyor. Önceki gün gerçekleşen katliamlarda 62 kişinin ölümüne neden olan İsrail askerlerine Adalet Bakanı sahip çıktı. İsraeli Radyosu’na konuşan İsrail Adalet Bakanı Ayelet Shaked, İsrail güçlerinin bu süreci çok iyi yönettiğini ve Filistinlilere iyi davrandığını söyledi.

'GÜVENLİK GÜÇLERİ ÇOK İYİ YAPIYOR'

İsrail askerinin barışçıl gösteri yapan Filistinlilerin üzerine ateş açmasının ardından 62 kişinin hayatını kaybettiği olaylarla ilgili konuşan Ayelet Shaked, İsrail'i katliamla suçlayan bir çok ülkenin aşırı tepki gösterdiğini ifade etti. "Güvenlik güçleri çok iyi bir iş yapıyor ve olayları yönetiyor" diyen Ayelet Shaked uluslararası eleştiriler konusunda "Hoş değil ama biz buna alışığız ve başa çıkabiliriz" ifadelerini kullandı.

GAZZE TEHDİDİ

Filistinlileri yerlerinden, yurtlarından ederek süren ve abluka altına alan İsrail, şimdi de gözünü Gazze şeridine dikti. İsrailli bakan çıkan olaylarda Filistinlileri suçlarken, "Gazze Şeridini yeniden ele geçirmek dışında bir çare kalmadı" dedi. Ayelet Shaked ayrıca haklarında şikayette bulunulan Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden korkmadıklarını belirtti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.