İstanbul Başsavcısı görevini devretti

İstanbul Başsavcısı görevini devretti

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, görevini eski Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu'na devretti. Bakırköy Adalet Sarayı'nda düzenlenen törene hakim ve savcıların yanısıra çok sayıda adliye çalışanı katıldı

20 Ocak 2014, Pazartesi 17:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Devir teslim töreninde bir konuşma yapan Salihoğlu, duygusal anlar yaşadığını belirterek 'İnsanların konuşmakta zorlandıkları anlar oluyor. Ben de onlardan birisini ve gerçekten duygu seli olan bir ortamı yaşıyorum. Buraya gelerek bizleri uğurlayan meslektaşlarımızın bize verdiği manevi güçle, bu güne kadar, 20 Temmuz 1979 tarihinden beri çalışmakta olduğum bu ulvi görevde devam edeceğimize ve yeniden dünyaya gelirsem yine bu görevi yapmaktan gurur duyarım. Güzel ve insani bir görev olan adliye, adalet adamı olma görevinde devam etmek üzere sizin burada vermiş olduğunuz manevi güçle İstanbul'a gideceğiz. Gerçekten umarım Allah bizi utandırmaz. Biz artık Bakırköylüyüz. Bakırköy Adliyesi denince kalbimizin bir köşesinde bir hareket hissedeceğiz. Beraber çalıştığımız tüm meslektaşlarımıza, katiplerime, yazı işlerine, güvenlik görevlisi arkadaşlarımıza, temizlik görevlisi kardeşlerimize herkese tek, tek teşekkür ediyorum. Farkında olmadan eğer incittiğimiz insanlar varsa hepsinden huzurunuzda helallik istiyorum. Hakkınızı helal edin. Hoşçakalın' şeklinde konuştu. 

HATİPOĞLU, 'ADALET BELKİ GEÇ ULAŞIR, AMA HEDEFE VARIR'

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Selami Hatipoğlu ise 'İstanbul ilinin en önemli Cumhuriyet Başsavcılığı görev alanlarından olan Bakırköy Adliyesi'ne atanmam ve bu nazik toplantıyı düzenlemeniz adına teşekkürlerimi arz ediyorum. Değerli büyüğüm sayın Salihoğlu'nun meslekte her zaman bilgisini, ilgisini, hoşgörüsünü ve ağabeyliğinden her zaman istifade ettiğimiz bir büyüğümüz ve meslektaşımızdı. Kendisinin yeri nasıl doldurulur bilemiyorum. Bu ağır yükün altından inşallah el birliğiyle kalkacağız. Ve birlikte adalete hizmet etmeye çalışacağız. Adalet belki geç ulaşır ama hedefe varır. Saygıdeğer Başsavcımıza meslek hayatında başarılar diliyorum' şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Hatipoğlu, Salihoğlu'na çiçek verdi. Görevini devreden yeni İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Salihoğlu meslektaşları tarafından tebrik edildi. 

Bulut MÜLHİM/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, şampiyon Beşiktaş ve taraftarını tebrik etti