İstanbul'da vapur seferleri hala yapılamıyor (İstanbul'da hangi seferler iptal?)

Yoğun sis nedeniyle İstanbul’da Üsküdar - Beşiktaş hattı motor seferleri dışındaki birçok hatta vapur, deniz otobüsü ve motor seferleri yapılamıyor

10 Mart 2018, Cumartesi 20:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
TARTIŞMALAR YAŞANDI

TARTIŞMALAR YAŞANDI

Özellikle Sirkeci Gar istasyonunda yolcular saatlerce uzun kuyruklarda bekledi. Yoğunluk nedeniyle gruplar halinde istasyondan içeri alınan bazı vatandaşlarla güvenlik görevlileri arasında tartışmalar yaşandı.

İÇERİ YAVAŞ YAVAŞ ALIYORLAR

İÇERİ YAVAŞ YAVAŞ ALIYORLAR

Yoğunluk nedeniyle istasyon girişinde bekleyen bir yolcu, "Uzun süredir bekliyoruz. İlk başta vapura gittik. Vapur seferleri de olmadığı için yoğun bir kalabalık oluştu. Sis de açılacak gibi değil. Bizlerde böyle sıranın bize gelmesini bekliyoruz. Gelince bineceğiz. İçeri de yavaş yavaş alıyorlar" diye konuştu.

Eşi ve çocuklarıyla bekleyen bir diğer bir yolcu ise, "Önce vapura gittik iptal olduğunu görünce marmarayla ulaşalım dedik. Burada da izdiham olunca çocuklarla bekliyoruz. Karınlarını doyuruyoruz" dedi.

SOSYAL MEDYADAN CANLI YAYIN YAPIYORLAR

SOSYAL MEDYADAN CANLI YAYIN YAPIYORLAR

Bazı vatandaşlar ise kuyrukta beklerken sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparken, bazıları ise özçekim yaptı. Uzun kuyrukta beklemekten yorulan bazı vatandaşların banklara oturduğu görüldü.

İSTANBUL'DA HANGİ SEFERLER İPTAL

İSTANBUL'DA HANGİ SEFERLER İPTAL

Yoğun sisin etkili olduğu İstanbul’da birçok hatta sefer iptalleri olmasına rağmen, sis olmayan, Üsküdar - Beşiktaş hattında ise seferlerde herhangi bir aksama olmadığı gibi, seferler düzenli olarak yapılmaya devam etmektedir.

Üsküdar - Beşiktaş hattı sisli havalarda genellikle tercih edilen hatların biridir. Son olarak yetkililerin tahminleri üzere İstanbullular önümüzde ki günlerde de sisli havalarla karşılaşabilir.

SİS NEDEN VE NASIL OLUŞUR?

SİS NEDEN VE NASIL OLUŞUR?

Ekosistem içerisinde, çok fazla hava olayları meydana gelmektedir. İklim şartlarına bağlı olarak gelişen bu hava olaylarından birisi de, sis olayıdır. Sis, en temel anlamıyla toprağa ulaşan buluttur. Sis, bir buluttur ve havada görülen buluttan yapı olarak hiçbir farkı bulunmamaktadır. Havadaki bulutun, toprak veya deniz seviyesine alçalmış haline sis adı verilmektedir. Sisin toprak yüzeyinde görülme vakitleri genellikle sabah ve akşam saatleridir. Toprak yüzeyine inmiş bulut bu saatlerde su yüzeyinde ya da çukur alanlarda görülür. Bu alanlarda görülmesinin nedeni ise, soğuk havanın karaların ve suların sıcak yüzeylerinde sürtüşme imkânı bulmasıdır. 

Sise mevsim olarak en çok ilkbahar ve sonbaharda rastlanmaktadır. Çünkü ilkbahar ve sonbahar aylarında hava çok çabuk soğur ve çabuk ısınır. Toprağa yakın yerlerde sis oluşur. Oluşan sis, tabakalar halindedir ve bu tabakalar ince bir yapıdadır. Gece vakitleri toprak soğur ve de toprakla paralel olarak, alçak kesimlerde bulunan hava da soğuma işlemine uğrar. 

Soğuyan hava tabakası eğer kendinden daha sıcak ve nemli bir hava tabakasıyla birleşirse, bu bölgede sis oluşmaktadır.Şehirlerde meydana gelen sisle, açık alanlarda meydana gelen sis arasında farklılıklar bulunmaktadır. Şehir bölgelerinde oluşan sis, açık bölgelerde oluşan sise oranla daha yoğundur. Yani açık bölgelerdeki sisler, yapı olarak daha seyrek yapıda oluşur. 

İstanbul’da sis nedeniyle dün iptal edilen seferler şöyle: 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ramazan Bayramı tatili uzayacak mı? Çalışanlar için bayram tatili 2.5 gün daha uzatılabilir