İstanbul'da yağmur ne zaman bitecek? (İstanbul hava durumu)

İstanbul'da bugün parçalı, zamanla çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı bir gün bekleniyor. Öte yandan Trakya üzerinde meydana gelen gök gürültülü fırtınanın İstanbul'a doğru ilerleyişi de meteoroloji radarına yansıdı. Peki önümüzdeki hafta İstanbul'da hava nasıl olacak?

10 Aralık 2017, Pazar 11:26
A A
İstanbul'da yağmur ne zaman bitecek? (İstanbul hava durumu)
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, bugün yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ve Gümüşhane çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Sivas, Yozgat ve Gümüşhane çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Kıyı Ege ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu ile doğu kesimlerde yer yer sis ve pus olayı meydana geleceği tahmin ediliyor.İstanbul'a doğru ilerleyen ve gök gürültülü sağanak yağışa neden olan kütle meteoroloji radarına böyle yansıdı.


GECE BOYUNCA ETKİLİ OLDU


İstanbul’da dün gece boyunca da lodos etkili oldu. Bazı yerlerde lodosun etkisiyle ağaçlar devrilirken denizde de dalgalar oluştu. Devrilen ağaçlar çağrılan itfaiye ekipleri tarafından yol kenarlarına çekildi. Yol kenarına çekilen ağaçlar kesildi. Denizde de lodos etkisini gösterdi. Dalgalar metrelerce yükseldi. Deniz seferi yapan bazı vapurlar dalgalarda ilerlemekte zorlu çekti.


YENİ HAFTADA HAVA NASIL OLACAK?


İstanbul'da yarından itibaren yağışlı hava yerini sisli havaya bırakacak. Sisli hava pazartesi, salı ve  çarşamba günü etkisini gösterecek. Sıcaklıklar 16 derece civarında seyredecek.

İşte 5 günlük tahmin:

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...