İstanbul Üniversitesi öğrencilerinden tacize karşı eylem

İstanbul Üniversitesi öğrencilerinden tacize karşı eylem

İstanbul Üniversitesi öğrencisi bir grup, üniversitede okuyan bir kız öğrencinin gizlice fotoğrafının çekilerek, giydiği kıyafet nedeniyle sosyal medya üzerinden hedef gösterilmesini protesto etti

16 Mayıs 2017, Salı 16:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
‘Taciz varsa dayanışma var´, ‘Tacizciden hesabı kadınlar soracak´, ‘Yaşasın kadın dayanışması´ şeklinde slogan atan grup, ‘Bu okulda taciz var´ yazılı dövizler taşıdı. Üniversitenin Beyazıt Kampüsü önünde yapılan basın açıklamasında  "Bir kadının gizlice fotoğrafını çekip paylaşmak, onu hedef göstermek ve bu yolla giydi kıyafetten ötürü ona yönelecek saldırıları meşrulaştırmak kuşkusuz tacizdir" denildi.
 

AÇIKLAMADA ŞU İFADELER VERİLDİ ;

"Israrla haykırıyoruz, ne giydiğimiz, saat kaçta sokakta olduğumuz, nasıl kahkaha attığımız ya da başka hiçbir şey asla ve asla tacizi meşrulaştıramaz. Ayşegül Terzi´ye şort giydiği için tekme atan, "O saatte orada ne işi varmış" diyerek tecavüzü aklayan, "Kadın dediğin evinde oturur" diyen, kıyafetinden ötürü bir kadının gizlice fotoğrafını çekmeyi meşru gören zihniyeti biz kadınlar yıkacağız. Kadın dayanışması olduğu sürece bu okulda tedirgin olması gereken kadınlar değil, tacizcilerdir. Bizler tacizcilerin ellerini kollarını sallayarak bu okulda gezmelerine izin vermeyeceğiz".
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 1800'lerde geçen en iyi 10 film