İstanbul'da gidilebilecek 8 piknik yeri

Karantinada sıkıldığınızı biliyoruz. Kaçamak yapmak hepimizin hakkı. Hafta sonu için İstanbul'da piknik yapabileceğiniz muhteşem yerler var. İstanbul'daki muhteşem 8 piknik alanını sizin için derledik. Ancak… Unutmamanız gereken bir şey var! Salgın henüz bitmiş değil. Sosyal mesafenizi koruyun, maskenizi mutlaka takın. Ve lütfen doğaya zarar vermeyin. Çöplerinizi toplamayı unutmayın.

16 Haziran 2020, Salı 12:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ağva

Ağva

İstanbul'dan uzaklaşmak isteyenler için en ideal yerlerden biri Ağva. İstanbul'un Şile ilçesine bağlı Ağva, İstanbul’un merkezine yaklaşık 97 km uzaklıkta yer alıyor. Burası hem günübirlikçiler için hem de hafta sonu konaklamalı bir yer arayanlar için ideal. Ağva'da gezilecek yerler dendiğinde akla ilk olarak Yeşilçay, Göksu, Saklıgöl ile Kilimli ve Kadırga Koyları gibi önemli plajlar ve koylar geliyor. Piknik yapabileceğiniz muhteşem yerler de mevcut.

Beykoz

Beykoz

Beykoz, İstanbul'un içinde olup bu kadar İstanbul'dan uzaklaştığınız hissini verebilecek nadir yerlerden biri. Değirmendere Köyü'nde Riva Deresi manzarasında güzel bir kahvaltı ile güne başlayıp, Görele Köyü, Riva ve sonrasında Yoros Kalesi'ne doğru bir rota izleyip, sonrasında Yüşa Tepesi manzarasının tadını çıkartabilirsiniz. Otomobili olmayanlar için bu köylerin birçoğuna İETT otobüs seferleri de düzenliyor.

Çatalca

Çatalca

Çatalca, İstanbul'da deniz, piknik, mangal ve tarihi bir arada sunan nadir yerlerden biri. İstanbul'un en uç noktalarından biri olan Çatalca, mübadele zamanında Türklerin yerleştirildiği bir bölge. Çatalca ve köyleri, gezmeye başladığınızda sizi hayretlere düşürecek tarihi zenginliğe sahip. Her köyünde Kırım Hanları'na ait anıtlara rast geldiğiniz Çatalca'da Mübadele Müzesi, Kaleiçi Mahallesi, Subaşı Köyü, İnceğiz Mağaraları, Yalıköy başlıca gezilecek yerler. Ayrıca denize girmek isteyenler için Ormanlı ve Çilingoz yaz döneminde plajları ile ilgi odağı olmayı başarıyor. Çatalca'ya Yenibosna'dan otobüsler de kalkıyor. Çatalca köyleri arasında ise minibüs seferleri var.

Maçka Demokrasi Parkı

Maçka Demokrasi Parkı

Nişantaşı, Beşiktaş, Gümüşsuyu ve Cihangir sakinlerinin buluşma noktası. Piknik sepetini kapan soluğu burada alıyor. Köpek sahiplerinin de tercih ettiği parka metroyla da gidebilirsiniz. Yürüyüş için geniş asfalt yollar, çok sayıda olgun ağacın yer aldığı muhteşem bir şehir parkı.

Özgürlük Parkı

Özgürlük Parkı

Yemyeşil ağaç ve çimenleri, masmavi süs havuzları ile Kadıköy’ün adeta akciğeri gibi. Parkta piknik alanları dışında koşu parkuru, basketbol, futbol sahası, buz pateni ve tenis kortu da var. Şehirden uzaklaşmak istemeyenler için muhteşem bir alternatif.

Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı

Ormanın içinde yer alan Ayvat Bendi, Bentler, Binbaşı Çeşmesi, Falih Rıfkı Atay, Fatih Çeşmesi, Irmak, Kirazlıbent, Kömürcübent, Kurt Kemeri, Mehmet Akif Ersoy ve Neşet Suyu piknik yapabileceğiniz bölgeler.


Büyükada

Büyükada

İstanbul turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Büyükada, hem denize girmek isteyen hem de piknik yapmak isteyenler için muhteşem bir seçenek.

Aydos Mesire yeri

Aydos Mesire yeri

İstanbul ili içerisinde yer alan Aydos Ormanı, doğal güzellikleri ile İstanbul şehrinin tüm kargaşalığından kurtularak huzura erişebileceğiniz bir yer. Tertemiz havasıyla oksijeni bol bol içinize çekebileceğiniz yerlerden.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yaz turizminin vazgeçilmezi: Dünyanın en ilginç havuzları