İstanbul’da helikopter destekli trafik denetimi

İstanbul’da helikopter destekli trafik denetimi

18 Eylül 2015, Cuma 17:46
A A
İstanbul’da helikopter destekli trafik denetimi

?
İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kurban Bayramı öncesi denetimlerini artırdı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışında helikopter destekli uygulama yapan ekipler, kural ihlali yapan sürücülere ceza uyguladı.

Bayram nedeniyle İstanbul’da bugün yoğun trafik beklenirken, Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de çalışmalarını yoğunlaştırdı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışında uygulama yapan ekipler, helikopterden aldıkları görüntülerle trafik ihlali yapan sürücülere ceza uyguladı.

Helikopterin kameralarına takılıp ceza kesilen bir otobüs şoförü, “Şerit değiştirmek istiyoruz ama araçlar yol vermiyor” diyerek Trafik Denetleme Şube Müdürü Zafer Güven’e tepki gösterdi. Güven ise, sürücüye, “Otobüslerin sol şeritte olmaması gerekir. Siz daha önceden şeridinizi ayarlayacaksınız” dedi. Sürücüye cezai işlem uygulandı.

Bayramda yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi veren Trafik Denetleme Şube Müdürü Zafer Güven, “Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak 18-27 Eylül 2015 tarihleri arasında Kurban Bayramı tatili ile ilgili vatandaşlarımızın birlik beraberlik sukun ve huzur içerisinde bir bayram geçirmesi dileği ile trafiğin yoğun kullanıldığı E-5 ve TEM güzergahları, Fatih Köprüsü ve Boğaz Köprüsü olmak üzere trafiğin yoğun olduğu bölgelerde ekiplerimizle beraber alışveriş merkezlerinin yoğun olduğu, vatandaşımızın mezarlıklara ziyaretinde ve cami önlerinde yoğun olarak trafiği önlemek amacı ile bir çok tedbir planladık ve bu tedbirleri uygulayacağız. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.