İstanbul'da kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul'daki kar kalınlığını açıkladı. Çatalca'nın köylerinde kar kalınlığının 40 santimetreye ulaştığı belirtildi

11 Şubat 2015, Çarşamba 10:06
A A
İstanbul'da kar kalınlığı 40 santimetreye  ulaştı

Karla müdahalenin gece boyunca sürdüğü belirtilen açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’a ilişkin uyarıları üzerine alarma geçen AKOM karla mücadele ekipleri gece boyunca görev yaptı. Kar yağışı Anadolu ve Avrupa yakasında etkili oldu. Sabaha kadar yer yer tipi şeklinde yağan kar sabah saatlerinde şiddetini arttırdı.  Ekipler  sabaha kadar kar kürüme ve tuzlama çalışması yaptı" denildi.

'9 BİNANIN ÇATIŞI UÇTU, 11 AĞAÇ DEVRİLDİ'

Açıklamada "İstanbul Büyükşehir Belediyesi kış şartlarıyla mücadele ekipleri 1028 araç, iş makinesi ve 4 bin 815 personel ile ana arterlerde gece boyunca görev yaptı. Gece ve sabah trafiğinde olumsuzluk yaşanmadı. Gece boyunca vatandaşlara iskelelerde, hastanelerin acil servislerinde, mobil büfelerle kumanya, çorba ve çay  dağıtımı yapıldı. Çalışmalarda  4 bin 21 ton tuz, 43 ton solüsyon kullanıldı. Fırtına nedeniyle 9 binanın çatışı uçtu, 11 ağaç devrildi"  ifadeleri kullanıldı.

Bazı bölgelerdeki kar kalınlıkları şöyle belirtildi:

Hadımköy, Beylikdüzü, Başakşehir, Esenyurt: 10-15 cm,
Maslak, Sarıyer: 4-8 cm,
Çatalca ve köyleri: 15-40 cm,
U.Mumcu, Başıbüyük, Çamlıca: 10-15 cm, Sultanbeyli:8 cm, Tuzla:25 cm,
Beykoz, Çekmeköy, Sancaktepe: 5-12 cm, Şile ve köyleri:8-13 cm.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Facebook'taki fuhuş çetesine operasyon