İstanbul'daki Nevruz'a suç duyurusu!

İstanbul'daki Nevruz'a suç duyurusu!

Kendilerini 'Gençtürk' olarak adlandırılan grup, İstanbul'da yapılan Nevruz kutlamaları nedeniyle tertip komitesi, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın hakkında suç duyurusunda bulundu

25 Mart 2013, Pazartesi 15:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan yaklaşık 30 kişilik grup ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla eylem yaptı.

‘Terörle müzakere değil mücadele’ yazılı dövizler taşıyan grup, ‘İmralı’yı basarız Apo’yu asarız’ ve ‘Apo bebek katilidir, PKK terör örgütüdür, terörle müzakereyi kabul etmiyoruz’ yazılı pankart açtı. ‘Ne mutlu Türküm diyene’ ve ‘şehide saygı istiyoruz’ şeklinde slogan atan gruba, oğlu Barış Bugan, 1995 yılında şehit olan Ali ve Fatma Bugan çifti de destek verdi.  

'EN BÜYÜK SUÇ'

Grup adına basın açıklaması yapan Gençtürk Genel Başkanı Mehmet Esen, BDP ve HDK’nın 17 Mart’ta Kazlıçeşme’de düzenlediği Nevruz etkinliğinin PKK’nın şovuna dönüştüğünü söyledi. Bu etkinliğin şehitlere, şehit annelerine ve Türk milletine karşı büyük bir saygısızlık olduğunu ifade eden Esen, “Şehitlerimizin kanları, şehit analarımızın göz yaşları ile sulanan bu topraklarda işlenebilecek en büyük suçtur" dedi.

Esen, tertip komitesi içinde bulunan Mehmet Boztemur, Asiye Kolçak, Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel ve Selahattin Demirtaş hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Tertip komitesine ve sözde PKK bayrakları sallayan kitleye hiçbir müdahalede bulunulmadığını söyleyen Esen, suç işlemelerine müsaade eden İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürü hakkında da görev ihmali yaptıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti. Basın açıklamasında üzerinde ‘Mustafa Kemal’in askeriyiz’ yazılı tişört giyen ve elinde Türk Bayrağı bulunan küçük kız ilgi odağı oldu. 

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Diyarbakır'da engellileri taşıyan servis aracı alev alev yandı