İstanbullu Gelin'in Senem'i Neslihan Yeldan'ın para karakteri

Aslı Enver ile Özcan Deniz'in başrolünde yer aldığı İstanbullu Gelin dizisinde, Senem karakterini canlandıran isim Neslihan Yeldan, en çok neye para harcıyor, para ile ilgili ilginç hikayesi ne? Posta gazetesi yazarı Özlem Denizmen sordu Neslihan Yeldan yanıt verdi

23 Kasım 2017, Perşembe 06:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

* Para deyince aklınıza ilk gelen? Onsuz olmuyor. * İlk parayı kaç yaşında, ne işten kazandınız? Ne aldınız? 18 yaşımda bir tekstil firmasına stilist olarak girdim. Bankaya yatırdım.

* Restoranda hesabı (kadın/erkek) kim öder? Erkeğin ödemesi taraftarıyım ama her zaman ödemeyi teklif ederim. Paylaşılmasından hoşlanmıyorum. * Dayanamayıp hep aldığınız bir şey? Parfüm.

* Para ile ilgili pişmanlığınız var mı? Biriktirmeyi beceremedim. Seyahatlere çok harcadım. * Peşin ya da taksit? Fiyata göre değişir, yüksek meblağda taksit.

* Evdeki en güzel tasarruf yöntemi? Kalan yiyecekleri atmam, yeni yemekler üretirim. * Birisi borç istese siz de vermek istemiyor olsanız ne dersiniz? “Daha çocuğun okul taksidini ödeyemedim.”

* Milyon verseler satmam dediğiniz şey? Alınterimle kazanıp, yeteneğimle elde ettiğim hiçbir şeyi. * Para ile ilgili sizi en çok kim etkiledi? Annem.

* Para ile ilgili ilginç hikayeniz? 22 yaşındayken Kanada’ya gittim, birkaç ay kaldım. Yaşamımı sürdürmek için resim sattım, çilek toplayıp sattım. Amerika’ya geçmek istiyordum param azdı. Otostop yaptım. Eyvah! Annem bilmiyordu.

NESLİHAN YELDA'NIN PARA NOTU: Para konularında samimi, alınteriyle kazanmanın kıymetinin ve zorluklarının farkında. Ancak gelecek için birikim yapmasını tavsiye ediyorum, 8 veriyorum.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Irina Shayk New York sokaklarında çekimde