İşte 2017 model Yaşar Alptekin... (Sakallar gitti, kıyafet değişti!)

Eski manken ve oyuncu Yaşar Alptekin 13 yıl önce büyük bir değişim geçirdi. Namaza başladı, hacca gitti. Şimdi 55 yaşında... Ve bu sefer de yeni tarzıyla gündemde...

23 Kasım 2017, Perşembe 15:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

90’ların popüler ismi Türk sinemasının yakışıklı oyuncusu Yaşar Alptekin 2000’lerin başında iç dünyasıyla ilgili önemli bir dönüş yaşamış ve hidayete ermişti.

Hacca giden Yaşar Alptekin değiştirdiği giyim tarzı ve sakallarıyla da dikkatleri üzerine çekmişti. Bu hafta Yaşar Alptekin sosyal medya hesabından altında kot pantolon üstünde spor gömlekle bir fotoğraf paylaştı. Yaşar Alptekin'in yeşil sarığını, şalvarını çıkartıp yırtık kot giymesi ve deri bileklik takması sosyal medyada epey bir dikkat çekti. 

Bir kesim fotoğrafın eski olduğu söylerken diğer bir kesim de ‘fotoğraf yeni. Yaşar Alptekin eskiye döndü’ diye yorumda bulundu.

Yeni imajıyla ilgili ilk kez Duymayan Kalmasın programına konuşan Yaşar Alptekin; “Ben ilahiyatta okumadım, imam hatipte de okumadım. Sanatçıyım daha önceden, yine sanatçıyım. Dolayısıyla da bir dönem sanatçılığa ara vermiştim. Yeniden sanatçılığa başladım.

Ben imam hatipte okuyup da sonradan meşhur olacağım diye ortalara çıkmadım. Benim her zaman söylediğim bir şey var; ‘Ben din adamı değilim, dinimin adamıyım… Dolayısıyla da ben çıkmış olduğum bir yolda piştiğime inanıyorum.

13 senedir hiç böyle profesyonel çalışmalar yapmamıştım. Açıkça söylemek gerekirse biraz zorlandım. Ama fotoğrafçıya rica ettim, biraz müzik yaptılar, müzikle biraz havaya girdim. Bu işe girmemde aracı olan insanlar var, ben yoksa böyle asırlık çınar ağacı gibi bekliyordum bir kenarda. Ama Allah razı olsun, asırlık çınar ağacına su verdi, oradan bir filiz çıkardı.

Onun için güzel bir ekip çalışması oldu. Özlemişim de onu anladım. 13 senedir dile kolay… Her şey çok güzel oldu. Olumlu dönüşler aldım. Ben herkesten memnundum. Çünkü özlediğim bir mesleğe kavuşmuş oldum. Allah bana böyle bir fırsat vermiş, fizik vermiş, yetenek vermiş… Eğer ben buna kullanmazsam hiç olmaz. Dolayısıyla ben de ekibim sayesinde bunu kullandım.

'HEMEN TEPKİ GÖSTERMESİNLER'

'HEMEN TEPKİ GÖSTERMESİNLER'

Beklesinler yorum yapmasınlar hemen. Sosyal medyada bir fotoğraf paylaştım hemen negatif-pozitif yorumlar gelmeye başladı. Bir şeyi bekleyin, ‘bu adam ne yapıyor, bir bakalım nedir?’ diye bekleyin…”

Yaşar Alptekin eylül ayında POSTA'dan Oya Çınar'a röportaj vermişti. İşte o röportaj...

RÖPORTAJ: OYA ÇINAR/oya.cinar@posta.com.tr

RÖPORTAJ: OYA ÇINAR/oya.cinar@posta.com.tr

Vatan Şaşmaz’ın cenazesine en önce gelip en son ayrılanlardandınız. Yakın mıydınız? Tabii, arkadaşımdı. Bizim bir alt jenerasyonumuzdu. Mesleğini seven, heyecanlı, düzgün bir insandı. En son 1,5 yıl önce Bursa’da gördüm. Çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin. Uzun zamandır ortalarda yoksunuz. Nelerle meşgulsünüz? Demlenme dönemindeyim. Gerek sanatsal faaliyetlerim, gerek dostluk ilişkilerim ve yaşam tarzım açısından epey demlendim. Artık daha az hata yapıyorum.

SADECE NAMAZ KILIYORUM SANIYORLAR

SADECE NAMAZ KILIYORUM SANIYORLAR

Neden artık dizilerde, sinemada yoksunuz? 13 senedir yedek kulübesinde bekliyorum. İlk zamanlar önemsemiyordum ama artık paslandığımı ve setleri özlediğimi hissediyorum. Şu da bir gerçek, her şeyin bir son kullanma tarihi var. Bizim de son kullanma tarihimiz yaklaşıyor. 70 yaşında hâlâ setlerde olanlar var... Benden kaynaklanan bir yanlış algılama oldu. Hacca gidip geldikten sonra insanlar bu işleri tamamen bıraktığımı, köyde beş vakit namaz kıldığımı sanıyor. Böyle bir şey yok. Dünya için ahireti, ahiret için dünyayı terketmemek lazım. Rabbim bana böyle bir yakışıklılık vermiş. Teklif gelirse tabii ki kullanmak isterim.  

 SABANCI’NIN CENAZESİNDE TİTREME GELDİ

SABANCI’NIN CENAZESİNDE TİTREME GELDİ

Sakıp Sabancı’nın cenazesi değişiminizin başlangıcı olmuş... O zamana kadar sıfır kilometre cahildim. Ne namaz kılmayı biliyordum ne başka şey. Gazetede haberi görünce, “Ben bu cenazeye gideceğim” dedim ve orada bana bir titreme geldi. Yıl 2004’tü.Yanımdaki arkadaşımın omzuna dokundum, “Lütfen bana namaz kılmayı öğret” dedim. O sabah namaza başladım ve 2008’de hacca gittim.  Ekşi Sözlük’te hakkınızda yazılanlara okuyor musunuz? Koltuk altı kıllarımla dalga geçiyorlar. Gidin babanıza, amcanıza sorun. O zaman erkeklerin koltuk altı kılını kesmesi ayıptı. Erkekliğin şanındandı. Keserseniz bir tuhaflık mı var bunda diyorlardı. 13 sene önce bu hale geleceğinizi tahmin eder miydiniz? Falcı gelse, “Namaza başlayacaksın” dese, “Yürü git lan!” derdim. “AK Parti’nin, yeşil sermayenin peşine düştü” diyorlar bana. Alakası yok. Ben de şaşırıyorum kendime. Partilerde, diskolarda, kadınlarla, kızlarla geçen bir hayat... Şaşırıyorlar tabii. Ama değişimim samimi.

ZEKİ MÜREN’LE NİŞANLANMADIM

ZEKİ MÜREN’LE NİŞANLANMADIM

Yıllar önce Zeki Müren’le üç ay nişanlı kaldığınızı yazmışlar... 90’larda çıkmış bir iftira. Büyük ihtimalle bende gözü olan biri uydurdu o dedikoduyu. Tıpkı Vatan Şaşmaz’ın başına gelen gibi, “Ya benimsin ya toprağın” mantığında olan biri. Bir kere defilede karşılaştım Zeki Müren’le, o kadar. Sizi erkekler de beğeniyordur ama... Valla genelde kıskanıyorlardı. Yanlarındaki kadınlar hep beni beğeniyordu. Şimdi şimdi bazıları itiraf ediyor.

GÖNÜL YAZAR İLİŞKİ İÇİN ISRAR ETTİ

GÖNÜL YAZAR İLİŞKİ İÇİN ISRAR ETTİ

 ‘Jigolo’ yakıştırması neden çıkmış olabilir? “Ben Yaşar’a 1 liramı yedirdim” diyen kadın varsa buyursun çıksın ortaya. Gönül Yazar ile ilişkim dolayısıyla çıktı o iftira. Aşık mıydınız Gönül Yazar’a? İlişkimiz, Gönül Hanım’ın ısrarıyla başladı. O bana aşıktı. Zaten benden çok büyüktü. Aramızda 26 yaş vardı! İlişkiniz oldu ama... Oldu. Bir defile sonrası, “Arabamı sen kullanır mısın?” diye rica etti. Filmlerde olur ya... Levent’teki evine varınca, “Kahve içmek ister misin?” dedi ve öyle başladı. Ben hiçbir zaman kadın peşinde koşmadım. Gerek kalmıyordu. Onlar benim peşimden koşuyordu. Ne kadar sürdü Gönül Hanım’la ilişkiniz? Sekiz ay sürdü. Japonya gezimizde kıskançlık krizi geçirdi. Neymiş, bir kadının sandalyesini çekmişim. Kavga ettik, ayrıldık. O başkasıyla evlendi zaten.  Siyasi gündemi takip ediyor musunuz? Etmiyorum. Evde televizyon yok. Gazete okumuyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı lider olarak nasıl buluyorsunuz? Bir müddet sonra insan geldiği yerde tembelleşiyor, durağanlaşıyor ve devre dışı kalıyor. Yıllardır iktidarda olması ona bir yorgunluk kattı. Daha ne kadar süreyle aynı heyecanla vatana millete hayırlı işler yapacak bu beni düşündürüyor. Ya da bu sistem değişince kimler gelecek? Ama lider olarak çok hizmet etti. Yağ, hastane kuyruklarını hatırlayanlar bilir.

ESKİDEN FETÖ’CÜYDÜM ŞİMDİ BAŞKA CEMAATTEYİM

ESKİDEN FETÖ’CÜYDÜM ŞİMDİ BAŞKA CEMAATTEYİM

 FETÖ konusunda siz de kandırılmış hissediyor musunuz? Ben de FETÖ’cüydüm. 2004-2008 arası onlarlaydım. Türkiye’nin yüzde 70’i kandırıldı.  Ne zaman uzaklaştınız? 2008’de ihtiyacı olan iki çocuk için Cemaat’ten zekat mahiyetinde burs rica ettim. “Para yoksa okutmayız” dediler. “Böyle Müslümanlık olur mu?” dedim ve ayrıldım. O sırada bir Allah dostuyla tanıştım. “Ben Adıyaman’a Menzil Cemaati’ne gidiyorum. Sen de gel” dedi. Şimdi o Cemaat’le birlikteyim. Geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz? Tiyatromuz var. Uyuşturucunun zararlarını anlatan bir oyun yapıyoruz. Konferanslara davet ediliyorum. Zaten çok paraya ihtiyacım yok. Olan bana yetiyor. Bundan sonrası için hayattan neler bekliyorsunuz? Dün dünde kaldı. Yarını Rabbim bilir. Benim yarına programım olmaz. Hayat namazla ezan arasındaki zaman dilimidir.  

TESETTÜRSÜZ KADIN GÜNAHKARDIR

TESETTÜRSÜZ KADIN GÜNAHKARDIR

Son eşiniz Ayten Alptekin ile dört ay evli kalıp, 1,5 yıl önce boşandınız... Anlaşamadık. Birbirimizi tanımadan acele ettik. Yürütemeyince medeni bir şekilde yollarımızı ayırdık. Yeniden evlenmek istiyor musunuz? Mümkünse hemen. Ama yeniden evleneceğim kadını en az altı-yedi ay tanımak isterim. 55 yaşındayım ve sütten ağzım çok yandı. Yoğurdu üfleyeceğim. İmanlı bir erkek çocuk yetiştirmek istiyorum.  Eşiniz nasıl bir kadın olmalı? Kıskanç olmasın lütfen. Üç kere evlendim. Bütün hanımlarım kıskançtı. Evliliklerimin hepsi bu nedenle bitti. O zaman çapkınlık yapıyorsunuz. Allah şahidim ki yapmıyorum. Hanımsız bir yere gitmem. Hanımım yanımdayken de gözüm hep aşağıdadır. E, neyi kıskanıyorlar o zaman? İmza falan istiyorlar ya yolda. Kıskançlık her insanda vardır ama bu karşımızdakini rahatsız etmemeli. Evet, benimle evli olmak zor ama manavken meşhur olmadım. Bana gelen geçmişimi bilip gelmeli. Son eşiniz Ayten Hanım’a evlilik için tesettürü şart koşmuştunuz. Yine öyle bir şartınız olacak mı? Artık direkt tesettürlü hanım alacağım. Cem Yılmaz’ın meşhur esprisi var ya, “Burada yapılmışı var” diye. Hahaha! Ben hacıyım. Davul bile dengi dengine. Birine bu şekilde baskı yapmak doğru mu? Baskı değil. Aşk insana her şeyi yaptırır. Bana aşıksa istediğimi yapmalı. Allah, “Tercihini mümin kadından yana yap” diyor. Tesettürlü olmayan kadın mümin olmuyor mu? Oluyor. Ama aynı zamanda da günahkar oluyor.  

FİLM BİTİNCE AŞK DA BİTERDİ

FİLM BİTİNCE AŞK DA BİTERDİ

Geçmişte yaptıklarınızı hata olarak mı görüyorsunuz? Açık saçık sahnelerde oynadım. Olmaması gerekiyordu. Şimdiki aklım olsa yapmazdım. Ama onları yapmasam şimdiki aklım olmazdı. O da ayrı.

DENİZE HAŞEMAYLA GİRİYORUM

DENİZE HAŞEMAYLA GİRİYORUM

Öpüşme ve sevişme sahnelerine de ‘Türkan Şoray kanunları’ koydunuz... Artık hacıyım. Sorumluluğum büyük. Plajlarda bile haşema giymek zorundasınız. Artık denize öyle giriyorum. İslam bunu gerektiriyor. O öpüşme ve sevişmeler rol icabı değil miydi? Gerçek bir etkileşim mi yaşıyordunuz? Olmaması imkansız. Şimdikileri bilemem. Bizim zamanımızda, Yeşilçam’da 15-20 gün aynı sette aşık rolü yapıyorduk. Gözünün içine bakıyorduk.

MOLALARDA BİR ŞEYLER YAŞIYORDUK

MOLALARDA BİR ŞEYLER YAŞIYORDUK

 Gerçekten aşık mı oluyordunuz rol arkadaşınıza? Aşık olmadığım bir set arkadaşım olmadı. Molalarda da bir şeyler yaşıyorduk. Haliyle gerçeğe dönüşüyordu. Ahu Tuğba ile, rol aldığım her arkadaşımla aşk yaşadım. Ben duygusalım. İlişki olsun diye ilişki yaşamam. Aşkla başlarım. Film bitince ne oluyordu? Film bitince aşk da bitiyordu, hahaha!  

‘Salıncakta Üç Kişi’ filmi bugün çekilse, o somon rengi taytı yine giyer misiniz? Giyerim. Tek kriterim öpüşme ve sevişme sahneleriyle ilgili. Hâlâ dans ediyorum. Evin alt katında dans salonu var. O film benim projemdi. Paris’te müzik kanalında gördüm ve gelip, “Bakın dünyada böyle bir akım var” dedim. Lambada dansını da televizyondan izleye izleye öğrendim. Sonra filmini yaptık.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bülent Ersoy 3 milyon TL'ye anlaştı