İşte akraba ünlüler

Muhtemelen birbirleriyle akraba olduğunu bilmediğiniz ünlüler...

15 Mart 2018, Perşembe 10:05
A A

Düzgün fiziğiyle dikkat çeken güzel model ve oyuncu Cansu Taşkın'ın dayısı da kendisi gibi ünlü bir isim.

Cansu Taşkın, dayısı müzisyen Metin Özülkü ile çekildiği bir fotoğrafı Instagram hesabından"Canım Dayıcığımla stüdyo. Sürprizler" notuyla paylaştı.

Vatanım Sensin'in iki genç aşığı Leon (Boran Kuzum) ve Hilal (Miray Daner) seyirciyi heyecandan heyecana sürüklüyor. Bazen aşklarıyla coşturup bazen de gözyaşlarına boğuyorlar.

Peki dizinin Hilal'ini oynayan Miray Daner'in yine kendisi gibi ünlü bir dizi yıldızı olan akrabası kim biliyor musunuz?

Bu tür sahnelerde iki genç oyuncu Miray Daner ile Boran Kuzum, tecrübeli meslektaşlarını bile hayran bırakan bir oyunculuk sergiliyor.

Miray Daner, Çukur dizisinin yakışıklı oyuncusu Aras Bulut İynemli ile akraba çıktı. İkili meğerse kuzenlermiş.

Yeşilçam'ın 'sarhoş' karakterlerinden olan 'Marmara Kazım'ın az bilinen bir özelliği ortaya çıktı. Usta oyuncu Macit Flordun'un oğlu da kendisi gibi oyuncuymuş.

O oyuncu da Tardu Flordun...

Bergüzar Korel, İrem Derici ile ilgili  ilginç bir açıklama yapmıştı. Bergüzar Korel, ''Biliyor musunuz, biz İrem ile akrabayız. Benim kuzenim ile onun kuzeni evli. Ailelerimiz görüşüyor. Ama bunu çok az kişi biliyor.'' demişti.

Asena, Evlilik Curcunası adlı tiyatro oyununu sahnelemek için gittiği Yalova'da büyük bir sürprizle karşılaştı.

''KAMERA ŞAKASI ZANNETTİM''

''KAMERA ŞAKASI ZANNETTİM''

Oryantal Asena, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın yaptığı sürprizi Instagram paylaşımıyla açıkladı:

''Sayın Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman oyun öncesi bizi kabul etti. Başkanımız bana dönüp 'Asena sana bir sürprizim var, hazır mısın?' dedi. Ben de 'Güzelse neden olmasın?' dedim. Sonrasında haykırarak ve coşkuyla bizim kuzen olduğumuzu söyledi. Kamera şakası zannettiğim esnada bütün ailemizin isimlerini ve soyağacımızı çıkarıp bana verdi. Baktım ki tüm isimler doğru. Şu anda yıllar sonra kavuştuğum kuzenim Vefa Salman'ı ve diğer yeğenim Özlem Salman'ı sevgiyle kucaklıyor ve bir daha birbirimizden asla kopmamayı yürekten diliyorum. Hoş geldiniz hayatıma ve hoş geldim hayatınıza.''

Başrollerini Özcan Deniz ve Aslı Enver'in paylaştığı 'İstanbullu Gelin' dizisi baba kızı aynı projede buluşturdu.

Kısa bir süre önce Begüm karakteri ile projeye dahil olan Özge Borak ve babası Selçuk Borak ilk kez aynı dizide bir araya geldi.

'İstanbullu Gelin' için ilk kez birlikte kamera karşısına baba kız aynı hastanede çalışan meslektaş iki doktoru canlandırıyor. Selçuk Borak Esma'nın (İpek Bilgin) güvenilir aile doktoru İbrahim'i canlandırırken kızı Özge Borak ise başarılı Jinekolog Begüm'e hayat veriyor.

Fadik Sevin Atasoy 6 yıl önce hayatını kaybeden Kurtlar Vadisi'nin 'Halo dayı'sı Sönmez Atasoy'un kızı.

Salak Milyoner ve Köyden İndim Şehre filmlerinde Zeki Alasya'nın (Himmet Ağa) eşini canlandıran kişi, o zamanki eşi Oya Alasya'dır.

Ekranların sevilen yüzü Ceyda Düvenci'nin babası da oyuncuymuş...

Ceyda Düvenci'nin babası İsmail Düvenci birçok tiyatro oyunu ve dizide yer almış.

Kaan Tangöze ile yaşadığı aşkla gündeme gelen Kıvılcım Ural’ın babası da kendisi gibi ünlü çıktı.

Kıvılcım Ural'ın babası Fikret Ural, 60’lı yılların müzik grubu Mavi Işıklar’ın gitaristi çıktı.

Kıvılcım Ural'ın babası Fikret Ural.

Yeşilçam'ın hep kötü ya da hesapçı cimri adam rollerini üstlenen Ali Şen'in oğlu Şener Şen, biraz gecikmeli de olsa girdiği sinema sektörünün yaşayan çınarları arasında.

Gonca Vuslateri, 2001 yılında Diyarbakır Emniyet Müdürü'yken uğradığı suikastte hayatını kaybeden Gaffar Okkan'ın mezarını ziyaret etti. Ziyaret sırasında çektirdiği fotoğrafı Instagram’da paylaşan Vuslateri, yazdığı mesajla bilinmeyen bir bağı açıkladı.

Gonca Vuslateri mesajında "amcam" kelimesini geçirdi. Bunun üzerine, Gaffar Okkan’ın, Gonca Vuslateri'nin dedesinin halasının oğlu olduğu öğrenildi.

Hababam Sınıfı'nın renkli hocası Paşa Nuri rolüyle tanınan oyuncu aynı zamanda Halit Akçatepe'nin babasıdır ve Leman Akçatepe'nin eşidir. Annesi tarafından Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devri Sadrazamı Nevşehirli Damat İbrahim Paşa'nın torunudur. Kendisi küçük yaşta oyuncu olmak istemiş, ailesi karşı çıkınca oyuncu olmak için evden kaçmıştır. Ağustos 1922'de Afyon Kocatepe'de savaşmış bir gazi olan Sıtkı Akçatepe 1985 yılında vefat etmiştir. Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilmiştir.

Ayrıca Halit Akçatepe'nin annesi olan Leman Akçatepe de Türk sinemasının sevilen yüzlerinden biridir.

Bu üç oyuncumuzun kardeş olduğunu biliyor muydunuz? Ayben Erman Ayten Erman Ayşen Erman (Gruda soyadını, sanatçı eşi Yılmaz Gruda'dan alır)

AYBEN ERMAN

AYBEN ERMAN

1 Mayıs 1949 doğumlu olan Ayben Erman, 1966 yılında Çıtkırıldım adlı sinema filmiyle kariyerine başladı. Güngörmüşler, Şabanoğlu Şaban, Gazino Bülbülü ve Şendul Şaban gibi pek çok Yeşilçam filminde rol alan Ayben Erman; Kaygısızlar, Bizim Mahalle, Gerçek Kesit, Aile Bağları gibi pek çok dizide rol aldı.Ayben Erman ayrıca son yılların popüler dizileri olan Arka Sokaklar, Binbir Gece ve Akasya Durağı gibi yapımlarda da yer aldı.

AYTEN ERMAN

AYTEN ERMAN

Ayten Erman, kardeşlerin en büyüğü ve içlerinde yapımcılara en kırgın olanı. Şemsi İnkaya ile evliliğinden iki çocuğu var. Ayşen Gruda kadar olmasa bile onunda sinemada belirgin bir emeği var. Şendul Şaban ve Tosun Paşa dikkat çeken diğer filmleri. Ayrıca Şendul Şaban filminde üç kızkardeş beraber rol aldı. Kırgınlığının sebebini de, 60 yıllık sanat hayatında maddi sıkıntılar yaşadığı sırada hiçbir destek görmediğini iş taleplerinin cevapsız bırakılması olarak anlatıyor. 

AYŞEN GRUDA

AYŞEN GRUDA

Ayşen Gruda, 30 Kasım 1945 tarihinde Erman Ailesi'nin ortanca kızı olarak istanbul, Yeşilköy'de Osmanlı zamanında karargâh olarak kullanılan bir köşkte doğdu. Babası kara tren makinistiydi. Komedi yeteneği, çocuk yaşta Yeşilköy'deki evlerinde Ermeni komşularının taklidini yaparken ailesi tarafından keşfedildi. Bugüne kadar birçok film ve dizide yer aldı. Türk Sineması ve Tiyatrosu'nun “Domates Güzeli lakaplı oyuncusu olarak anıldı. 

1990'lı yılların efsane dizisi 'Süper Baba'nın Fikret'i Şevket Altuğ'un eşi de ünlü çıktı. Şabanoğlu Şaban, Süper Baba, Perihan Abla gibi bir çok yapımda rol alan Şevket Altuğ'un eşi Jale Altuğ da kendisi gibi oyuncu.   

Şevket Altuğ'un eşi 'Süt Kardeşler'in 'Afife'si Jale Altuğ.  

Ünlü çift 1971 yılından beri evli.  

Gülşen Bubikoğlu (1954) Nilgün Bubikoğlu (1959)

Suna Yıldızoğlu ve kızı Yasemin Allen

Dinçer Çekmez - Metin Çekmez

Erdoğan Arıca (1954-2012) Levent İnanır (1962) Soner Arıca (1966) Kadir İnanır'ın da yeğenleri olurlar

Nubar Terziyan - Fedon Kalyoncu

Renan Fosforoğlu - Enis Fosforoğlu - Ferdi Merter Fosforoğlu

Naz Elmas'ın kendisi gibi oyuncu olan bir kız kardeşi var; Açelya Elmas.

Cezur ve Güzel disizinde rol ala Gözde Türkpençe oyuncu Ahu Türkpençe'nin kız kardeşidir.

Ahu Türkpençe

Kırgın Çiçekler dizisiyle tanıdığımız Çağla Irmak, annesi Hülya Gülşen Irmak.

Mahmut Cevher, sanat hayatına 1976 yılında Ses Dergisi'nce düzenlenen yarışmada birinci seçildikten sonra, aynı yıl Orhan Aksoy yönetmenliğinde çevrilen Aile Şerefi adlı filmde bir rol üstlenerek başladı. Kızı da kendisi gibi oyuncu.

Yonca Cevher

Selen Seyven, Türk sinemasının adından çok söz ettiren yönetmenlerinden Ezel Akay'ın yeğeni.

Oyuncu Yılmaz Erdoğan, Anadolu Ateşi adlı dans grubunun genel sanat yönetmeni Mustafa Erdoğan'ın kardeşi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.