İşte dünyanın en çok kazanan aktörü

Dünyanın en çok kazanan aktörü bir kez daha Robert Downey Jr oldu!

05 Ağustos 2015, Çarşamba 21:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

"Robert Downey Jr Dünyanın en çok kazanan aktörü bir kez daha Robert Downey Jr oldu! Forbes dergisine göre "Iron Man", Avengers: Age of Ultron gibi gişe rekortmeni Marvel filmlerinden kazandığı 80 milyon dolar ile listenin zirvesine oturdu.

Jackie Chan Son zamanlarda ticarete atılan çinli oyuncu Jackie Chan bu işte de başarılı olmuş gibi görünüyor. Chan 50 milyon dolarlık geliriyle listenin ikinci sırasında yer alıyor.

Vin Diesel Hızlı ve öfkeli 7 filminin gişedeki başarısıyla başrol oyuncularından Vin Diesel de 47 milyon dolarlık kazancıyla listenin 3. sırasını kaptı.

Adam Sandler 4. ve 5. sıralarda ise sürpriz bir şekilde Tom Cruise'u geçen iki isim Bradley Cooper ve Adam Sandler var. Cooper'ın kazancı 41.5 milyon dolar iken Sandler ise 41 milyon dolar ile listenin beşinci sırasında yer aldı.

Tom Cruise Şu sıralar Görevimiz Tehlike ile sinemalarda fırtınalar estirmekte olan Tom Cruise 40 milyon dolarlık geliri ile altıncı sırada.

Salman Khan Hollywood kadar Bollywood aktörlerinin de milyon dolarlar kazandığını gösteren listeye göre Amitabh Bachchan 33.5 milyon dolar ile yedinci, Salman Khan 33.5 milyon dolar ile sekizinci, Akshay Kumar 32.5 milyon dolar ile dokuzuncu sırada yer aldı.

Mark Wahlberg Listenin 10. sırasında ise son olarak Ted 2 filmindeki rolüyle karşımıza çıkan oyuncu Mark Wahlberg var. Wahlberg'in geliri tam 32 milyon dolar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zeynep Tokuş yoga eğitmeni olarak setlere döndü