İşte okulların tatil olduğu iller!

İşte okulların tatil olduğu iller!

Kar yağışı nedeniyle bugün (cuma) birçok ilde okullar tatil edildi

08 Ocak 2015, Perşembe 18:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İşte okulların tatil edildiği şehirler:
 


ZONGULDAK
 
Zonguldak'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara  verildi.
 
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle,  il genelindeki okullar bugün (cuma) tatil edildi.
 
 Engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve  kuruluşlarında görevli personelin yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.
 

KONYA, KARAMAN, KAYSERİ
 
KONYA’da yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okulla rbugün (cuma) tatil edildi.
 
Geçen pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri için Konya genelinde okullar tatil edilmişti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalada, tatilin bir gün daha uzatıldığı, cuma günü de okulların tatil olduğu açıklandı. Açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 9 Ocak 2015 Cuma günü tüm ilçelerimizde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün daha ara verilmiştir" denildi.  Kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarında idari izinli sayılacağı belirtildi. 
 
Karaman ve Aksaray'da okullar cuma günü de tatil edildi.
 
GİRESUN
 
Giresun'da kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve  orta dereceli okullarda eğitime bugün (cuma) ara verileceği bildirildi.
 
Valilik açıklamasında, yoğun kar yağışı dolayısıyla üniversiteler  hariç Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm okulların 9 Ocak Cuma günü tatil  edildiği belirtildi.
 
OKUL TATİLİ İL GENELİNE GENİŞLETİLDİ

 
Denizli’de dün akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren soğuk hava nedeniyle kent genelindeki bazı yollarda buzlanma oldu. Yollardaki buzlanma nedeniyle bugün (cuma) için Çardak ve Babadağ ilçeleri kapsayan tatil kararı, kent geneline genişletildi. Salı gününden beri kent genelinde tatilde olan ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil olduğunu duyuran İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, "Meteoroloji Müdürlüğü ile görüştük. Yarın hava sıcaklığı Denizli’de eksi 3 ile eksi 5 arasında değişecek. Aşırı buzlanma olacak. Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası ile görüştük. Onlar da araçların çoğunun trafiğe çıkacak durumda olmadığı bilgisini verdi. Kar yağışı yok ama bu şartlarda okulları eğitime açamazdık. Aşırı buzlanma ve soğuk nedeniyle okullar haftanın son günü de tatil edildi" dedi.
 
NEVŞEHİR
 
NEVŞEHİR’de kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle anaokulları, ilk ve orta öğretime bugün (cuma) ara verilecek.
 
Valilikten yapılan açıklamada bugün, ana okulu, ilk ve orta dereceli okulların yarın da tatil olacağı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de yarın izinli sayılacak.
 
KARABÜK
 
KARABÜK’te, kar yağışı nedeniyle 2 gündür tatil olan okullarda bugün (cuma) eğitime ara verildi.
 
Karabük Valiliği’nden yapılan açıklamada buzlanma ve don olayı beklendiği belirtilerek, "Ulaşımda yaşanabilecek olu denildi.
 
Açıklamada ayrıca Vali Orhan Alimoğlu adına sahte twitter hesabı açıldığına dikkat çekilerek, "Valimiz Orhan Alimoğlu’nun kendi adına açılmış bir sosyal medya hesabı bulunmamaktadır. Bu tür sahte hesap açanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılacağı hususunu kamuoyuna arz ederiz" denildi.
 
ERZİNCAN
 
Erzincan il merkezi ve 3 ilçede olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün (cuma) ara verildi. Alınan bilgiye göre, Erzincan il merkezi ile Kemah, Çayırlı ve Tercan ilçelerinde soğuk hava nedeniyle eğitime 9 Ocak Cuma günü ara verilmesi kararlaştırıldı. Refahiye ve İliç ilçelerinde ise yarın taşımalı eğitim yapılmayacak.
 
BARTIN
 
Bartın'da kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime bugün (cuma) ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, soğuk, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kent merkezindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretime yarın ara verildiğini söyledi. Demir, ilçelerle ilgili kararı kaymakamlıkların vereceğini sözlerine ekledi.
 
DÜZCE
 
Düzce'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bugün (cuma) il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi. Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtilerek, olumsuzluğa ve mağduriyete meydan vermemek amacıyla kentteki tüm okullarda eğitim öğretime 9 Ocak Cuma günü de ara verildiği kaydedildi.
 
Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı ifade edildi. Daha önce yapılan açıklamada okullarda eğitim öğretime bugün için ara verildiği bildirilmişti.
 
ORDU
 
Ordu'da kar yağışı nedeniyle Aybastı ilçesi ile Akkuş'taki  yatılı bölge okulu hariç il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda bugün (cuma)  eğitime ara verileceği bildirildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının  devam etmesi nedeniyle Altınordu, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe,  Ulubey ve Ünye ilçelerinde yarın eğitime ara verileceği belirtildi.
 
Açıklamada, Akkuş ilçesinde ise yatılı bölge okulu hariç ilçe merkezi  ve tüm mahallelerde 9 Ocak Cuma günü okullarda tatil kararı alındığı kaydedildi.
 
BİNGÖL
 

Bingöl’de aşırı soğuk ve don olaylarından dolayı eğime 1 gün ara verildiği bildirildi.  Bingöl’ü etkisi altına alan kar yağışı, günlük yaşantıyı olumsuz yönde etkileme devam ediyor. Bingöl'de birçok köy yolu ulaşıma kapandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren dondurucu soğukların yaşanacağını, hava sıcaklıklarının gündüz sıfırın altında 3, geceleri ise sıfırın altında 13’lere kadar ineceğini bildirdi.
 
Aşırı soğuklardan dolayı kent merkezi adeta buz kesilirken, Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitim, öğretime 1 gün daha ara verdi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, "Aşırı soğuk ve don nedeniyle merkez ve merkeze bağlı tüm okullar 9 Ocak 2015 Cuma günü tatil edilmiştir" denildi.
 
TOKAT'IN 5 İLÇESİNDE OKULLAR TATİL
 
Tokat Merkez ilçe ile birlikte Niksar, Erbaa, Reşadiye ve Başçiftlik ilçelerinde kar tatili uzatıldı.  Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, kar yağışı sonucu olumsuz hava şartları nedeni ile merkez ilçe ile birlikte 5 ilçede cuma günü eğitime ara verildiğini kaydetti. Müdür Yazıcı, il merkezine bağlı köy ve kasaba okullarının öğrenci ve öğretmenlerinin tamamı ile merkez okullarına taşımalı eğitim kapsamında gelen öğrenciler içinde kar tatilinin uzatıldığını sözlerine ekledi. Öte yandan Pazar, Turhal ve Zile ilçelerinde bazı köy ve beldelerde de okulların tatil edildiği, söz konusu ilçe merkezlerinde eğitime ara verilmeyeceği bildirildi.
 
TRABZON
 
Trabzon'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün (cuma) tatil edildi.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, dün akşamdan bu yana etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle il genelinde ulaşımda aksamalar olduğunu, bazı bölgelere de elektrik verilemediğini söyledi. Ekiplerin çalışmalarını yoğun sürdürdüğünü anlatan Öz, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki tüm okullarda eğitime Cuma günü de ara verildiğini ve kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de idari izinli sayılacağını bildirdi. Trabzon’da bugün de ilk ve orta dereceli okullar tatil edilmişti.
 
SİVAS'IN BAZI İLÇELERİNDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

 
Sivas’ın bazı ilçelerinde okullar bugün (cuma) tatil edildi.   Kar yağışı ve soğuğun etkisini gösterdiği Sivas’ın Gürün, Koyulhisar, Ulaş, Gemerek, Akıncılar, Suşehri, Yıldızeli, Kangal ve Gölova ilçelerinde okullar yarın tatil edildi. Divriği Kaymakamlığından yapılan açıklamada ise, “İlçemizde yaşanan olu liselerimizde eğitim ve öğretime devam edilecektir” denildi.
 
Altınyayla ve Zara ilçesinde taşımalı eğitim yapan okullarda da eğitime bir gün verildi. Sivas merkeze bağlı köy okulları ile Şarkışla, Doğanşar ve İmranlı ilçe merkezleri ve köylerinde Cuma günü eğitim ve öğretime devam edilecek.
 
RİZE
 
Etkili kar yağışının devam ettiği Rize'de de ilk ve orta dereceli okullar bugün (cuma) tatil edildi.
 
SAMSUN'DA BAZI İLÇELERDE EĞİTİME ARA
 
Samsun'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle  bazı ilçelerde eğitime bugün (cuma) ara verileceği bildirildi.
 
Samsun Valiliğinin açıklamasında, yarın Alaçam, Ayvacık, Asarcık,  Bafra, Havza, Kavak, Ladik, 19 Mayıs, Salıpazarı, Terme ve Vezirköprü  ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretim yapılmayacağı belirtildi.
 
Açıklamada, Çarşamba ilçesindeki Gülören, Kabaceviz, Gökçeçakmak,  Ağcagüney ilk ve ortaokulları, Ağcagüney ÇPL ile Değincek, Eğridere, Eğridere  Kilisekıran, Eğridere Ortamahalle, Karakaya, Karakaya Karakuz, Köroğlu, Köroğlu  Damat ilkokullarında, Tekkeköy ilçesindeki Akbaşlar, Yenidoğan, Yeşildere,  Gökçedere, Yazılar, Kibarlar, Sarıyurt, Çınaralan, Antyeri, Çırakman Şehit Hayri  Alkan ilkokulları ile Yaylageriş, Büyüklü, Güzelyurt, Yağbasan, Kahyalı, Hamzalı  Gölceğiz Cumhuriyet ve Kutlukent Şehit Uğur Birinci ilk ve ortaokullarında  eğitime bir gün ara verileceği, Tekkeköy'de taşımalı eğitim gören öğrencilerin  ise idari izinli sayılacağı kaydedildi.
 
Yakakent ilçesinde de daha önce köy statüsündeki mahallelerin okulları  ile taşımalı eğitim veren okullarda yarım eğitim öğretim yapılmayacak.
 
VAN'DA BAZI İLÇELERDE OKULLAR TATİL
 
Van’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde okullar tatil edildi. 
 
Van Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, yarın Özalp ve Saray ilçesinde tüm okulların tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, Tuşba ilçesinde ise taşıma merkezi okulların tatil edildiği bildirildi.

BURSA


BURSA Valiliği kar yağışı ve tipi nedeniyle Keles, Harmancık, Orhangazi, İznik ve Yenişehir ilçelerinde ilk, orta, lise ve dengi okullarda eğitime bugün (cuma) ara verdi.

Bursa Valiliği ayrıca Büyükorhan ilçesinde taşımalı sistem ile köy okullarında, Merkez Nilüfer, Osmangazi ile Gemlik, İnegöl, İznik, Mustafakemalpaşa ilçelerinde ise sadece taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime yarın (Cuma) ara verdi.

Kötü hava koşulları nedeniyle toplam 520 bin öğrencinin bin 490 okulda eğitim gördüğü Bursa’da, çarşamba gününden itibaren eğitim yapılamıyor.

KARS


Kars’ın merkez ve merkeze bağlı köyleri ile Sarıkamış, Arpaçay, Susuz, Digor ve Selim ilçe merkez ve köylerinde ilk, orta ve lise dereceli okullar bugün (cuma)  tatil edildi. İl milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, bölgede etkili olan yoğun tipi, buzlanma ve soğuk hava nedeniyle tatil edilen okulların eğitim ve öğretime 12 Ocak günü başlayacağını söyledi. Valilik kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağını duyurdu.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul uçağında akıl almaz kavga!