İşte Şebnem Özinal'in son hali...

Şebnem Özinal, bir dönemin en güzel ve en yetenekli oyuncularından biriydi. 'Böyle mi Olacaktı' adlı dizinin kötü karakteriydi... İşte Özinal'in son hali.

19 Temmuz 2017, Çarşamba 11:51
A A

Şebnem Özinal uzun zamandır ekranlarda görülmüyor. Tiyatroya 1991 yılında ‘Çılgın Sonbahar’ adlı oyunla Dormen Tiyatrosu’nda başlayan, yirmi yıl önce yayınlanan ‘Böyle mi Olacaktı’ diziyle yıldızı parlayan Şebnem Özinal son olarak ekranlarda ‘Cesur Yürek’ projesiyle görüldü.

1970 yılında Ankara’da dünyaya gelen Şebnem Özinal, ilk öğrenimini ve orta öğrenimini bu şehirde tamamladı. Daha sonra da İstanbul’a lisans eğitimi için giden Özinal, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Jeoloji Mühendisliği bölümüne yerleşmiş ve bu bölümü de başarılı bir şekilde bitirmiş.

Sonrasında da ilgili bölüme dair herhangi bir mesleğe yönelmeyerek tiyatro ve benzeri alanlarda çalışmalara başladı. Şebnem Özinal, bu alanda diksiyon, şan eğitimi ve bunun gibi sahne gösterimi dersleri alan ve bu yol ile de kendini geliştirdi.

1991 yılında Çılgın Sonbahar adlı oyunda rol alan ve bu şekilde tiyatro hayatına başlayan Şebnem Özinal, bu oyundan sonra da Dostlar Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul, Ali Poyrazoğlu, Tiyatrokare gibi topluluklarda da rol alarak tanınmaya başlandı.

Ayrıca tiyatro işlerinin yanı sıra televizyon programlarında ve sinema filmlerinde de bu oyuncunun rol aldığını ve bu yönde çalışmalarına devam etti.

Bir süredir ekranlarda görülmeyen güzel oyuncu ekrana bir dönem ara vermesinin sebebini "Ekrana ara vermemin nedeni kızım Ayşe'nin dünyaya gelmesiydi. Ayşe 2009 yılında doğdu ve o bebekliğini atlatıp ilkokul çağına gelene kadar aralıksız yanında olmak istedim. Bu planımı gerçekleştirdim. Şimdi de yapımcılığını ve sunuculuğunu yapacağım anne-bebek ve hamile sağlığı üzerine bir program hazırlıyorum" demişti. 

İşte bir döneme damga vuran ve n son ‘Cesur Yürek’te Berrin’in annesi Nazan rolünde karşımıza çıkan Şebnem Özinal'ın son hali!

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.