İşte son dönemin en çok konuşulan Türk dizileri

Dizi sezonunun başlamasıyla beraber televizyon kanallarının reyting yarışları da hız kazandı. Medya, dizileri yakın mercek altına alırken, 1 Ekim-17 Kasım tarihleri arasında yapılan incelemeye göre gazete, dergi ve internet sitelerinde en çok haber olan diziler nelermiş, sondan başa birlikte bakalım!

19 Kasım 2021, Cuma 15:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Medya takip kurumu Ajans Press, televizyon dizilerinin medya karnesini çıkardı. Dizi sezonunun başlamasıyla beraber televizyon kanallarının reyting yarışları da hız kazandı. Medya, dizileri yakın mercek altına alındı ve 1 Ekim-17 Kasım tarihleri arasında yapılan incelemeye göre gazete, dergi ve internet sitelerinde en çok haber olan diziler listelendi.

5. Bir Zamanlar Çukurova

5. Bir Zamanlar Çukurova

ATV dizi Bir Zamanlar Çukurova 2 bin 831 haberle en çok konuşulan beşinci yapım oldu. 

4. Kuruluş: Osman

4. Kuruluş: Osman

Osmanlı İmparatorluğunu konu alan ve Burak Özçivit’in başrolünde yer aldığı Kuruluş: Osman (ATV) 2 bin 970 haberle listenin dördüncü sırasında yer aldı.

3. Yargı

3. Yargı

Ay Yapım imzalı, başrollerini Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı Yargı dizisi 3 bin haber içeriğiyle listenin üçüncü sırasında yer buldu. 

2. Sadakatsiz

2. Sadakatsiz

En çok konuşulan ikinci yapım Cansu Dere ve Caner Cindoruk’un başrollerinde yer aldığı Sadakatsiz (Kanal D) oldu. Sadakatsiz hakkında gazete, dergi ve internet sitelerine 3 bin 200 haber yansıdı.

1. Camdaki Kız

1. Camdaki Kız

Ajans Press’in 1 Ekim- 17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirdiği, 15 bini aşkın kaynak taranarak yapılan araştırmada, Kanal D ekranlarında yayınlanan Camdaki Kız 3 bin 751 haberle listenin ilk sırasında yer almayı başardı.

İlk beşin ardından gelen diğer popüler televizyon dizileri

İlk beşin ardından gelen diğer popüler televizyon dizileri

İlk beşi takip eden ve en çok konuşulan ilk on yapım içerisinde yer alan diğer diziler

  • 6) Masumlar Apartmanı (TRT 1) 2 bin 715
  • 7) Kırmızı Oda (TV8) 2 bin 518
  • 8) Alparslan Büyük Selçuklu (TRT 1) 2 bin 540
  • 9) Üç Kuruş (Show TV) 2 bin 308
  • 10) Yasak Elma (Fox TV) 2 bin 295

Ajans Press’in 15 bini aşkın kaynak üzerinden derlediği bilgilerde, diziler hakkında en fazla internet sitelerinde haber akışı olduğu tespit edildi.

Yazılı basında ulusal yayınlar başı çekerken, yayınlanan dizilerde tür olarak aşk, dram, komedi, tarih ve macera unsurlu içerikler dikkat çekti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Atatürk'ün siyah pelerinli fotoğrafını "çelikten heykele" taşıdı