İşyeri aşkı davalık

İşyeri aşkı davalık

Mardin'de bir marketin iki ayrı şubesinde çalışan Ş.D. ve M.B. birbirlerine âşık olup sözlendi ama işler bekledikleri gibi gitmedi

26 Mart 2012, Pazartesi 08:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye'deki bir market zincirinin Mardin’deki iki ayrı şubesinde çalışan Ş.D. veM.B. birbirlerine âşık oldu. Bunun üzerine iki genç, aileler arasında yapılan bir törenle sözlendi.

İkilinin arasındaki ilişki yöneticilerin kulağına gitti. İddiaya göre bunun üzerine Ş.D.’yi çağıran yöneticiler “M. ile ilişkin varmış. Bu markete zarar veriyor, savunma ver” dedi. Ş.D. savunma yazmayı reddedince yetkililer önüne boş bir kâğıt koyup imzalamasını istedi. Ş.D. kâğıdı da imzalamadı. Ertesi sabah işe giden Ş.D. kapıdan içeri alınmadı.Market yöneticileri Ş.D.’ye “İşten çıkarıldın” dedi ancak çıkış belgesi vermek istemedi. Daha sonra işe gitmediği konusunda evine ihtarname gelen Ş.D. büyük bir şok yaşadı.

3 SAAT SORGULANDI

İddiaya göre Ş.D.’nin “sorgulandığı” saatte M.B. de ilişkisiyle ilgili savunma vermek zorunda kaldı.M.B. yaşadıklarını şöyle anlattı: “Beni bir odaya alıp, Ş.D. ile ilgili 3 saat sorguladılar. ‘Bu benim özel hayatım’ dedim. Dinlemediler. Önüme ibraname (mevcut olan alacağı ortadan kaldırmayı sağlayan belge) yazılı bir kâğıt koydular. İmzalamazsam beni hırsızlıkla suçlayacaklarını söylediler. Tehdit ve şantaj yolu ile ibraname imzalattılar. Herhangi bir belge vermediler. Daha sonra işyerine girmek istediğimde, bana işten atıldığımı söylediler.” Bunun üzerine iki genç, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na tehdit edildikleri ve haksız yere işten atıldıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Başsavcılık da olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yöneticiler: İşe gelmedikleri için attık

Market yöneticileri ise emniyette verdikleri ifadede, “Ş.D. ve M.B. iç yönetmeliğimize uygun olmayan hareketlerde bulundu. İkisi de kendi rızalarıyla istifa ettiklerini yazılı beyan etti” diye ifade verdi.

Bir başka yönetici ise işe gelmedikleri gerekçesiyle iki gencin işten çıkarıldığını söyledi. Bunun üzerine gençler, işe gittiklerine dair kamera kayıtları bulunduğunu belirtti. Bu kez polis, güvenlik kameraları görüntülerini almak için markete gitti. Ancak polisler “Görüntüleri 15 günde bir siliyoruz” yanıtını aldılar. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

HABERTÜRK

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir ilde daha 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması getirildi