İtalya'da karantina aşkı

Karantina nedeniyle evlerine kapanan İtalya'da Romeo ve Juliet'i andıran bir arkadaşın temeli atıldı. Balkondan gördüğü kadına aşık olan adam, çarşafa yazdığı aşk dolu yazı ile ilanı aşk etti. Henüz görüşemeyen çift, Facebook'ta ilişki durumlarını 'evli' yaptı.

02 Mayıs 2020, Cumartesi 16:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Hikaye yine Verona'da

Hikaye yine Verona'da

Karantina nedeniyle balkonlara taşınan hayatlar bir aşk doğurdu. Öyle ki hikayenin kahramanları da ölümsüz Romeo ve Juliet aşkının geçtiği Verona topraklarından... İngiliz edebiyatçı William Shakespeare’in yazdığı ‘Romeo&Juliet’ oyunu, dünyanın en ünlü aşk hikayelerinden biri. 16’ncı yüzyılda İtalya Verona’da geçer. Hikaye, Romeo’nun Juliet’e balkonun altından serenat yaptığı sahnelerle ölümsüzleşir.

Balkondan balkona aşk

Balkondan balkona aşk

54 gündür karantinada olan İtalya, o sahneyi aratmayan modern bir Romeo&Juliet aşkına sahne oldu. Verona’da kız kardeşi balkonda keman çalan Paola Agnelli (39) ile karşı apartmanda konseri dinleyen Michele D’Alpaos (38) birbirlerini görür görmez aşık oldular.


Çarşaflı aşk ilanı

Çarşaflı aşk ilanı

Michele, sosyal medyadan Paola’nın sayfasını buldu. O günden sonra günler boyu durmaksızın yazışıp telefonlaşmaya başladılar. Michele, aşkını, Paola’nın adını yazdığı bir çarşafı balkondan asarak dünyaya ilan etti. Michele, “Paola’yı gördüğüm andan sonra dünyam değişti. Konuştukça ona olan tutkum artıyor” dedi. Bir araya şimdiye kadar hiç gelmeyen çift Facebook’ta medeni durumlarını ‘evli’ olarak değiştirdi. İkili karantina biter bitmez evlenme hayali kuruyor.

Bu sefer sonu mutlu olsun

Bu sefer sonu mutlu olsun

Romeo&Juliet hikayesinin geçtiğine inanılan Verona’daki meşhur ev, İtalya’nın en turistik noktalarından biri. Birbirlerine baloda aşık olan Romeo ve Juliet’in imkansız aşkları bir trajediyle sonlanmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Narsist biriyle birlikte olduğunuzun 10 işareti