İtalya’da stratejik ve gerekli olmayan tüm üretim faaliyetleri durduruluyor

İtalya’da stratejik ve gerekli olmayan tüm üretim faaliyetleri durduruluyor

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, ülkesindeki corona virüs salgını nedeniyle stratejik ve gerekli olmayan bütün üretim faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını bildirdi.

22 Mart 2020, Pazar 02:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs nedeniyle 4 bin 825 kişinin yaşamını yitirdiği, mevcut vaka sayısının ise 42 bin 681 olduğu İtalya’da Başbakan Conte, Facebook hesabından yaptığı yayınla ulusa seslendi. Bu krizin başından bu yana şeffaf kaldıkları vurgusu yapan ve halktan bir şey gizlemediklerini ifade eden Başbakan Conte, "Ülke, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en zor krizle karşı karşıya" dedi.

"Başka alternatifimiz yok"

Her gün çok sayıda vatandaş kaybetmenin acısını yaşadıklarını dile getiren Başbakan Conte şöyle konuştu:

Aldığımız önlemler ciddi ama başka alternatifimiz yok. Önlemlerin etkilerini görmek için zaman gerekiyor. Kurallara uyulmalı. Evde kalmalıyız. Bu kolay bir karar değil. Stratejik ve gerekli olmayan bütün üretim faaliyetlerini durduruyoruz. Sadece akıllı çalışma yöntemiyle ve ulusal üretimle ilgili olan üretim faaliyetlerinin yapılmasına izin vereceğiz. Süpermarketlerde yarışa ya da kuyruğa gerek yok. Süpermarketler, gıda ürünleri satan dükkanlar, eczaneler, postane ve bankalar açık kalmaya devam edecek.

Conte, tüm doktor ve sağlık çalışanlarının yanı sıra sivil savunma, ordu görevlilerinin ülke genelinde topyekun her gün olağanüstü mücadele verdiğini anlattı.

Başbakan Conte’nin açıkladığı yeni tedbirlerin 3 Nisan tarihine kadar olduğu belirtildi. Diğer yandan, yapılan yazılı açıklamada, başbakanlık koruma görevlilerinden birinde corona virüse rastlandığı ancak Başbakan Conte’nin geçen gün yapılan coronavirüs testinin negatif çıktığı ifade edildi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sırbistan’da corona virüsün yeni türü tespit edildi