İtalyan kadınlarının bildiği 5 güzellik sırrı

Eski katedrallerinin çarpıcı mimarisinden renkli gelato (dondurma) lezzetlerine, modadan coşkun sanat yeteneklerine İtalyanların güzel şeylere ve tecrübelere olan tutkuları sanırız genlerinden geliyor. Üstelik kadınlar diledikleri gibi yiyip içtikleri halde mükemmel vücutlara sahip, hala çok güzel ve seksi görünmeyi başarıyor. Peki İtalyan kadınlarının kendileri için uyguladığı o güzellik sırları neler? İşte cevabı

08 Ocak 2018, Pazartesi 10:34
A A

Bugüne kadar hiç düşündünüz mü? İtalyan kadınları bu kadar çok karbonhidratla beslenip nasıl hala ince kalabiliyor. 

Ya da alkol tüketiminin yüksek olduğu; Limoncello'ların tokuşturulduğu gecelerden sonra nasıl oluyor da ciltleri bu kadar pürüzsüz kalıyor?

Gelin Sophia Loren gibi kadınların yetiştiği bu diyarların güzellik sırlarına birlikte bakalım. 

Kuvvetli bir güzellik iksiri: Zeytinyağı

Kuvvetli bir güzellik iksiri: Zeytinyağı

İtalyan kadınları zeytinyağını sadece lezzetli bir salatada ya da pizzada kullanmıyor. Zeytinyağı gerçek bir İtalyan’ın hayatının merkezinde yer alıyor. İtalyan kadınları bol E vitamini içeren bu şifalı bitkiyi cilt bakımlarında da kullanıyor.

Sophia Loren’in tüm cildini zeytinyağına buladığı bilinen bir gerçektir. Çoğu İtalyan kadını da bunu yapar. Günlük bakımda zeytinyağı bol bol kullanılır ve şifasına güvenilir.

Stressiz bir hayat

Stressiz bir hayat

İtalyan kadınları stresin gerçek bir güzellik düşmanı olduğunu iyi bilirler. Bu nedenle kültürlerinin en büyük erdemi olan gevşemeyi iyi bilirler.

Sırtlarındaki yükleri yatağa taşımamanın yolu ise onlar için her akşam içilen bir kadeh şaraptır.

Yumuşacık bir cilt

Yumuşacık bir cilt

İtalyan kadınları pürüzsüz ve yumuşak cilde son derece önem veriyor. Bu nedenle bakımlarının çoğu cildi nemlendirmek üzerine kurulu. İşte bu durum onları bizim kullandığımızdan daha ağır ve zengin nemlendiricilere yönlendiriyor.

Baştan ayak parmak ucuna her yerin nemlenmesi son derece önemli. Özellikle ayaklara yapılan bakım herkes tarafından çok önemseniyor.

Güneşi sevmek ve kucaklamak

Güneşi sevmek ve kucaklamak

Güzellik ve bakım söz konusu olunca güneş her zaman bir canavarmış gibi lanse edilir ve kadınlar güneşten köşe bucak kaçar.

Ancak İtalyan kadınları tam tersine güneşi adeta kucaklar. ‘Günün birinde zaten kırışacak cildin için endişeleneceğine güneşin tadını çıkar’ en büyük mottolarıdır.

Trendlere kapılmamak

Trendlere kapılmamak

Tüm dünya trendleri yakalamak üzerine hareket ederken İtalyan kadınları zamansızlık ve yaşanmışlık üzerine gidiyor. Bu da her birinin kendine has bir stilinin olmasını sağlıyor. Geçmişten güzel parçaları kullanmayı her İtalyan kadını gayet iyi biliyor. Boşuna moda merkezi değil!

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.