'İYİ Parti seçimlere katılacak'

İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın YSK'ya verdiği listeye göre, İYİ Parti seçimlere katılacak

21 Nisan 2018, Cumartesi 20:11
A A
İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray, partilerinin 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlere katılabileceğini açıkladı.

'SEÇİMLERE KATILMA YETERLİLİĞİNE SAHİP OLAN PARTİLER LİSTESİNE EKLENMİŞTİR'


Çıray, “Yüksek Seçim Kurulu, Sayın Sadi Güven'in de belirttiği gibi partilerin sicil ve dosyalarını tutan, denetimlerini yapan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini istemiştir.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu bilgi ve belgeleri inceledikten sonra 20.04.2018 saat 17.00 itibarı ile Yüksek Seçim Kuruluna 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini vermiştir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın YSK'ya verdiği ve daha önce seçimlere katılma hakkına sahip olan dokuz partiye ilâveten İYİ Partiyi de eklemiştir” dedi.

İşte İYİ Parti'nin açıklamasının tam metni:

'HERKES AYAĞINI DENK ALSIN'


MHP lideri Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimleri 24 Haziran 2018'de yapma kararı aldıklarını açıklanmıştı.

Bu açıklamanın ardından İYİ Parti'nin seçimlere girip giremeyeceği soruları akıllara geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Akşener, 'İYİ Parti 10 Haziran itibariyle seçime girmeye hazırdır. Herkes ayağını denk alsın' demişti.

Son Dakika... Türkiye erken seçime gidiyor! İYİ Parti seçime girebilecek mi? Meral Akşener açıkladı


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.