İzmir'de 'seri panik' büyüyor

İzmir'de 3 gün içinde 7.65 milimetre tabancayla üçüncü cinayet gerçekleşti. Bu kez kurban bir travesti

27 Nisan 2010, Salı 09:34
A A

İzmir'de 3 gün içinde, 7.65 milimetre çapındaki tabancayla işlenen cinayetlere yenisi daha eklendi. Bu kez Konak İlçesi'nde, 'Hazal' takma adlı travesti 30 yaşındaki Mustafa Has, otomobilinde başından tabancayla vurularak öldürüldü. Travesti Mustafa Has, Balçova'da bankacı Esra Şahin ile üniversite öğrencisi Ayşe Selin Ayla'nın ardından birer gece arayla öldürülen üçüncü kişi oldu. İzmir Emniyeti'nin ise, zanlının robot resmini çizdiği belirtildi.

İKİ CİNAYETİN TABANCASI AYNI

Yapılan ilk incelemede ‘Hazal' cinayetinde kullanılan tabancanın pazar gecesi Balçova'da öldürülen üniversiteli Ayşe Selin Ayla cinayetinde kullanılan tabancayla aynı olduğu ortaya çıktı. Polis iki cinayette de 7.65 çapındaki mermi kovanlarının ilk incelemesinde bu sonuca ulaştı. Cumartesi gecesi öldürülen bankacı Esra Yaşar cinayetiyle ilgili incelemenin ise halen sürdüğü öğrenildi.

Esra Yaşar'ın öldürüldüğü cinayette boş kovan bulunamadığını, kafasından çıkan mermi çekirdeği ile travestinin başından çıkarılan mermi çekirdeğinin karşılaştırılacağını bunun biraz daha fazla zaman aldığı bildirildi.

PANTOLONU YARIYA İNMİŞ

İzmir'deki son cinayet ise şöyle gelişti: Bugün saat 05.30 sıralarında, Tarihi Kemalaltı Çarşısı 913 Sokak'ta Kavaslar İşhanı önünde park halindeki kapısı açık 35 HZL 46 plakalı otomobili gören polis şüphelendi. Kontrol etmek için giden polis ekipleri, aracın içinde pantolonu yarıya inmiş ve başından vurularak öldürülmüş travesti ile karşılaştı. Çağrılan uzman ekiplerin incelemesinde, bu kişinin sol kulağından giren kurşunla öldürüldüğü belirlendi, yerde patlamamış 7.65 milimetre çapında mermi bulundu. Otomobilde, ölen kişinin telefonu ve çantası da bulunamadı.

İŞTE ÖNCEKİ İKİ CİNAYET

Kemeraltı Çarşısı'nda bir arkadaşlarının başından vurulduğunu öğrenip olay yerine gelen travestiler sinir krizi geçirdi, polise tepki gösterdi. Arkadaşlarının teşhisiyle ölenin 'Hazal' takma adlı Mustafa Has olduğunu ortaya çıktı. İzmir'de 3 gün arayla 7.65 milimetre çapındaki tabancayla işlenen cinayetlere bir yenisi daha eklenirken, polis katil ya da katillerin yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

BALÇOVA'DAKİ CİNAYETLERDE DE KULLANILMIŞTI

Balçova İlçesi'nde geçen pazar günü saat 00.30 sıraların işlenen ilk cinayette bir bankada çalışan 27 yaşındaki Esra Yaşar başından 7.65 milimetre çapındaki tabancayla vurularak öldürülmüş, bu olaydan bir gece sonrada ilk olaya yaklaşık 200 metre mesafede, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 1'inci sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Ayşe Selen Ayla, yine aynı çapta mermi atan tabancayla başından tek kurşunla başından vurularak öldürülmüştü.

Cinayetler arasındaki benzerlikler seri katil endişesine yol açıyor.

Kadir ÖZEN/İZMİR, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.