James Bond araştırması: 7-8 cümlesi kadınları etkilemeye yetiyor

Bond serisinin 24 filmiyle ilgili bir araştırmaya göre, Ajan 007, gözüne kestirdiği kadınların yaklaşık yüzde 30'uyla 7-8 cümle, genel ortalamada 37 cümle sarf ettikten sonra kendisiyle yatağa girmesini sağlıyor.

14 Kasım 2021, Pazar 15:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ŞAŞIRTAN ARAŞTIRMA

ŞAŞIRTAN ARAŞTIRMA

Sputnik'in haberine göre, Britanyalı istihbaratçı, gazeteci, yazar Ian Fleming tarafından 1952'de edebiyat dünyasına kazandırılmasının ardından 1962'den beri sinema dünyasında maceradan maceraya ve yataktan yatağa koşan James Bond'un mahremiyle ilgili bir araştırma, beyaz perdenin en namlı baştan çıkarıcısının hızını ortaya koydu.

KISA SÜREDE KADINLARI ETKİLİYOR

KISA SÜREDE KADINLARI ETKİLİYOR

The Daily Mail, serinin 'No Time To Die' (Ölmek İçin Zaman Yok) isimli son halkasından önce çevrilen 24 filmi mercek altına alan Utrecht Üniversitesi'nden Dr Richard Zegers'in araştırmasını haberleştirdi. Araştırmaya göre, Ajan 007, bir martininin hazırlanması için gerekenden daha kısa süre içinde kadınları baştan çıkarıyor.

CÜMLE SAYISI 7 İLA 8'İ GEÇMİYOR

CÜMLE SAYISI 7 İLA 8'İ GEÇMİYOR

Kadınlarla ortalama 2.3 karşılaşmada bir yatağa giren Bond'un hedeflerinin yüzde 27.8'inden fazlası ilk tanışmada yenik düşerken, bu gruptakilerle ilk sohbet ile yatak odası arasında sarf edilen cümle sayısı 7-8'i geçmiyor.

Ancak 24 filmin tamamına bakıldığında daha yavaştan alan Bond, baştan çıkarma başına yaklaşık 37 cümleye ihtiyaç duyuyor.

YOLDAŞLIK GELİŞTİRİYOR

YOLDAŞLIK GELİŞTİRİYOR

Hiçbir filmde Britanya dış istihbarat servisi MI6'in en kaliteli ajanının güvenli cinsellik yaşadığına dair herhangi bir ipucu verilmiyor.

Araştırmaya göre iki kişinin birbirlerinin cinsel tarihiyle ilgili sağlıklı sohbetine çok az zaman bırakan kısa ilişkilere giren majestelerinin ajanının 25. macerasında 'woke' kültürüne hicret ettiği, kadınları yatağa atmaktansa profesyonel şekilde el sıkışıp yoldaşlık geliştirmeyi tercih ettiği, eleştirmenlerin gözünden kaçmadı.

'SORGULANABİLİR'

'SORGULANABİLİR'

Nitekim son James Bond aktörü Daniel Craig, 25. filmle ilgili röportajlarında 'karakterinin zamana uyum sağlaması gerektiğini ve önceki filmlerde olup bitenlerin çoğunun artık bir şekilde sorgulanabilir hale geldiğini' itiraf etti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali'nin ödülleri sahiplerini buldu