James Bond'dan Adanalılara teşekkür

James Bond'dan Adanalılara teşekkür

Adana'da çekimleri devam eden '007 James Bond- Skyfall' filminin yapımcıları, 16 Mart'tan bu yana trafiğe kapatılan Kasım Gülek Köprüsü'nün bulunduğu mahallede 'teşekkür bildirisi' dağıttı

26 Mart 2012, Pazartesi 10:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Merkez Seyhan ilçesinde altından demiryolu geçen Kasım Gülek Köprüsü’nün bulunduğu Reşatbey ve Gazipaşa mahallelerinde oturanların kapılarını erken saatlerde çalan görevliler, yolun devamındaki Gazipaşa Bulvarı ve Cevat Yurdakul Caddesi’nin de 6 saat süreyle kapanacağına dair duyuru dağıttı.

Duyuruda, "Ülkemizin tanıtımında büyük rol oynayacak olan ve Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle Adana’da gerçekleştirilen James Bond filminin çekimleri dolayısıyla Cevat Yurdakul Caddesi ve Gazipaşa bulvarı Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin onayı ile 25 Mart pazar günü 06.00-13.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacaktır. Yardımlarınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz" denildi.

Tatil günü olması nedeniyle öğle saatlerine kadar evlerinden çıkmayan mahalle sakinleri, aldıkları duyuruyu anlayışla karşıladı. Adana’nın tanıtımı için yolların kapatılmasına katlandıklarını söyleyen Gazipaşa Mahallesi sakinlerinden Yasemin Yenen, "James Bond sayesinde Adana’mızın tanıtımını yapılıyor. Kalabalık set ekibinde Adanalı gençler çalışıyor. Benim oğlum ve gelinim de çalışanlar arasında bulunuyor. İyi şey yapılırken, bir süreliğine yollarımız kapanacak. O kadar da olsun. Adana’nın reklamı için değer" diye konuştu.

Daniel Craig’in başrol oynadığı ’James Bond- Skyfall’ filminin bazı sahneleri ise Karaisalı İlçesi’nde Almanlar tarafından iki uçurum arasına yapılıp 1912’de hizmete açılan 172 metre uzunluğunda, 99 metre yüksekliğindeki demiryolu köprüsü ile merkez Yüreğir İlçesi’ndeki tarihi Yakapınar Mahallesi’nde çekiliyor.

Çilem ANITKAN/ADANA, (DHA)

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yıldız Asyalı: Biten ilişkim için değil köpeğim Harley için ağlıyorum