Japonya'da Şinto tapınağında samuray kılıcıyla saldırı: 3 ölü

Japonya'nın başkenti Tokyo'daki önemli Şinto tapınaklarından Tomioka Haçimangu'nın baş rahibesi, erkek kardeşi tarafıdan samuray kılıcıyla öldürüldü. Eski bir rahip olan saldırgan, kız kardeşini öldürdükten sonra birlikte saldırıyı düzenlediği kız arkadaşını da öldürüp intihar etti

08 Aralık 2017, Cuma 11:58
A A
Japonya'da Şinto tapınağında samuray kılıcıyla saldırı: 3 ölü
Japonya'nın başkenti Tokyo'daki Tomioka Haçimangu adlı Şinto tapınağında düzenlenen saldırıda 3 kişi öldü.

Kyodo ajansının haberine göre, 56 yaşındaki erkek saldırgan Şigenaga Tomioka, kız kardeşi olan 58 yaşındaki baş rahibe Nagako Tomioka ile birlikte saldırıyı düzenlediği kız arkadaşını öldürdükten sonra intihar etti.

Şigenaga Tomioka kız kardeşini kılıç darbeleriyle öldürürken kız arkadaşı da baş rahibenin şoförüne kılıçla saldırdı.Şoför saldırıdan yaralı olarak kurtulmayı başarırken, polis kız kardeşini öldüren Shigenaga Tomioka'nın kız arkadaşını ve kendisini öldürdüğünü düşündüklerini belirtti.


TAPINAĞIN VERASETİ KONUSUNDA ANLAŞMAZLIK YAŞAMIŞLARDI


Yerel basın, iki kardeşin tapınağın veraseti konusunda anlaşmazlık yaşadığını yazdı.Jiji ajansının haberinde saldırganın, 1990'larda babasından boşalan baş rahiplik koltuğuna oturduğu, 2001'de görevden alındığı, babasının tekrar baş rahiplik görevine geldiği, kız kardeşi Nagako Tomioka'nın da tapınakta iki numaralı isim olduğu kaydedildi.

Sputnik Türkiye'nin aktardığına göre Tomioka'nın tüm bu yıllar boyunca kız kardeşine tehdit mektupları gönderdiği, 2006'da gözaltına alındığı, 2010'da babasının emekliye ayrılmasının ardından kız kardeşinin baş rahibeliğe getirildiği belirtildi.

Japonya'nın geleneksel sporlarından Sumo Güreşleri ile yakın bağları da olan 400 yıllık tapınak, Tokyo'nun en büyük 3 Şinto festivalinden biri olan Fukagawa Haçiman'ı düzenlemekten sorumlu.
 
Sıradaki haber yükleniyor...