Japonya'da boşanmanın entrikalı ama kolay yolu: Wakaresaseya

'Sevgilimden ayrılmak istiyorum, ne yapmalıyım?' Ayrılık her zaman zordur. Ayrılmak için bahaneler aramamız gerekir bazen. Aşkın en zor kısmı genelde ayrılma süreçleridir. Japonlar bu iş için de bir çözüm bulmuş. Ayrılmalar ve boşanmalar için ilginç bir sektör türemiş; wakaresaseya... Eşinizden ayrılmak istiyor, ancak bu süreçten korkuyorsunuz. Bir wakaresaseya şirketine gidiyorsunuz, size eşinizi baştan çıkarması için bir kişi atıyorlar ve başkasına aşık olan eşinizden boşanmanız kolaylaşıyor. İlginç değil mi? Buyrun detayları...

02 Eylül 2020, Çarşamba 14:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Japonya'da ayrılığı kolaylaştıran şirketler

Japonya'da ayrılığı kolaylaştıran şirketler

Ayrılıklar çoğu zaman zordur. Öyle zordur ki, Japonya'da eşlerinden ayrılmak isteyenler bir wakaresaseya ajansına gidiyor ve ilişkisini bitirmek istediğini anlatıyor. Bu şirketler, eşinizi baştan çıkaracak insanları sizin için tutarak işinizi kolaylaştırıyor. 

Bir sitcom dizisi senaryosu gibi

Bir sitcom dizisi senaryosu gibi

Wakaresesaye olarak bilinen bu profesyoneller, bir sitcom senaryosundan ilham almışçasına bilinçli olarak eşiniizn ya da sevgilinizin karşısına çıkıyor. Partnerinizle bir ilişkiye başlayan ya da kendisine aşık olmasını sağlayan bu profesyoneller, ayrılma sürecinizi kolaylaştırıyor. Yani bu insanlara 'profesyonel yuva yıkıcılar' diyebiliriz. 

2010'da bir cinayetle sonuçlandı

2010'da bir cinayetle sonuçlandı

Wakaresesaye sektörünün Japonya dışında duyulması, aslında 2010 yılında yaşanan bir cinayet olayına dayanıyor. Bir eş, eşini baştan çıkarıp boşanmasını kolaylaştırması için bir ajansa başvuruyor ancak işler hiç de planlandığı gibi gitmiyor. Söz konusu profesyonel, sadece rol gereği ilişki yaşaması gerektiği kadına aşık olduktan sonra bir kıskançlık sonucu kadını öldürüyor. İşte sektörün duyulması bu korkunç olaya dayanıyor.


270 şirket var

270 şirket var

Bir ankete göre online olarak 270 adet wakaresaseya ajansı hizmet veriyor. Çoğu ise özel detektiflik şirketlerine bağlı bir şekilde çalışıyor. Hakkında çok fazla bilgi bulunan sıradan bir hedef için 400 bin yen (3 bin 800 dolar) civarı bir fiyat talep edilebilirken; hedefin ünlü biri olması takdirinde ücretin 20 milyon yene (190 bin dolar) kadar çıkabileceği belirtiliyor.

Her şeyin sektörü var

Her şeyin sektörü var

Japonya'da her şeyin bir sektörü var. Bunlar arasında, sahte aile üyesi ayarlayan ilişki kiralama şirketleri, romantik destek hizmetleri, çocuğu uygun olmadığı düşünülen anne ya da babadan ayırma ya da ihanet pornosunun önüne geçmek gibi hizmetler var.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçe dönük insanların aşkla olan ilişkisinde 9 önemli detay