Jennifer Lawrence'dan flaş karar!

Oscar ödüllü ABD'li aktris Jennifer Lawrence, politikaya zaman ayırmak istediği için sinemaya birkaç yıl ara vereceğini açıkladı

21 Şubat 2018, Çarşamba 09:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

“Umut Işığım isimli filmindeki rolüyle 2013 yılında Oscar ödülü kazanan Jennifer Lawrence, Entartainment Weekly isimli internet sitesine verdiği röportajda, 2018 ve 2019 yılında herhangi bir filmde rol almak istemediğini duyurdu.

27 yaşındaki oyuncu, kararına gerekçe olarak, politika ve aktivizme daha fazla zaman ayırmak istemesini gösterdi.

Yolsuzlukla mücadele için çalışan ve kar amacı gütmeyen “Represent.Us isimli kuruluşun temsilcisi olduğunu belirten Lawrence, "Gelecek yıl sinemaya ara vereceğim ve gençlerin yerel düzeyde siyasete katılması için çalışacağım. Bunun için illa partizan olmak gerekli değil. Sadece yolsuzlukla mücadele edecek ve onun önlenmesine katkı sağlayacak yasaların çıkarılması için harekete geçeceğim ifadelerini kullanarak, ABD demokrasinin düzelmesi için elinden geleni yapacağını kaydetti.

Diğer taraftan Lawrence’ın sözcüsü, şu anda hazırlık aşamasında bulunan sinema projelerinden birisi hazır olduğunda ünlü yıldızın işine geri dönebileceğini söyledi fakat tarih vermedi.

IMDB’ye göre, Lawrence’ın içinde yer alacağı açıklanan ve şu anda geliştirilmekte olan, Adam McKay filmi “Bad Blood, Luca Guadagnino filmi “Burial Rites, biyografik film “Marita, Zelda Fitzgerald’ın hayat hikayesinden uyarlanan “Zelda ve 3 film projesi daha var.

Lawrence, gelecek ay Red Sparrow isimli ajan filminde, sonbaharda ise Dark Phoenix adlı filmde beyazperdede izleyici ile buluşacak.

Güzel oyuncu geçen yıl "Mother!" ile sinemaseverlerin karşısında çıkmıştı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 5 dakikada magazin turu (23 Şubat 2020)