Jennifer Lawrence Hawaiililerden özür diledi

Jennifer Lawrence, TV programında ‘Açlık Oyunları’ (Hunger Games) filminin Hawaii'de yapılan çekimleri esnasında bölge halkı için kutsal sayılan bir kayayı kalçasını kaşımak için kullandığı hikayesini gülerek anlattığı için özür diledi

13 Aralık 2016, Salı 11:26
A A
Oscar’lı oyuncu Jennifer Lawrence, TV programı The Graham Norton Show'da ‘Açlık Oyunları’ (Hunger Games) filminin Hawaii'de yapılan çekimleri esnasında bölge halkı için kutsal sayılan bir kayada kalçasını kaşıdığını gülerek anlatmıştı.
 
HAWAİİLİ HALKTAN ÖZÜR DİLEDİ

Bu olayın ardından Hawaiili izleyiciler, Jennifer Lawrence'a büyük tepki gösterince 26 yaşındaki oyuncu Facebook hesabından, Hawaii halkına saygısızlık etmek istemediğini ve yaptığı bu gaftan dolayı herkesten özür dilediğini açıkladı.
 
SÖYLEMELERİNE RAĞMEN KURALA UYMADI

Jennifer Lawrence, Hawaii'deki çekimler esnasında, yanlışlıkla set ekibinden birilerini öldürecek bir olaya yol açtığını anlatmıştı. ABD’li oyuncu, Hawaii'de kutsal olduğuna inanılan bazı kayaların yanında çekimler sürerken, turistlerin kayalara oturmaması konusunda uyarılarda bulunulduğunu ancak kendisinin üzerinde ıslak bir giysi olduğu için bu kurala uymadığını söylemişti."KAŞINMAYI GİDERMEK İÇİN SÜRTÜNDÜM"

Jennifer Lawrence, sadece kayaya oturmakla kalmadığını, ıslak kıyafeti içinde uzun saatler süren çekimler sonucu kalçalarının kaşıntısı artınca kutsal kayayı bir kaşınma objesi olarak kullanmaya karar verdiğini anlatarak, "Kaşıntıyı gidermek için sürtündüğüm kayalardan biri bulunduğumuz dağdan aşağı yuvarlandı. Az kalsın set ekibinde bulunan bir ses görevlisini öldürüyordu. Bütün ses ekipmanları parçalandı” demişti.

"LANETİN SEBEBİ BENDİM"

Lawrence, televizyonda gülerek anlattığı bu olayı Hawaii'lilerin farklı algıladığını söyleyerek, "Hawaii'liler, 'Bu bir lanet' diye bağırıyorlardı. Oysa lanetin sebebi bendim. Kalçalarımla o kayayı aşağı yuvarlamıştım" şeklinde konuşmuştu.JENNIFER LAWRENCE KİMDİR?

Jennifer Shrader Lawrence, 15 Ağustos 1990 Tarihinde ABD., Louisville, Kentucky‘de çocuk kampı işleten bir ailenin üç çocuğundan biri olarak doğmuştur.

Kentucky’de bulunan Kammerer Middle School ismindeki okulda okumuştur. Liseden 2 14 yaşında oyuncu olmaya karar verdiğinde ailesiyle birlikte bir yetenek avcısına başvurmuş, böylelikle 2006’da televizyon yapımlarıyla oyunculuk kariyerine başlamıştır.

2008’de Jason Freeland’in yönettiği Garden Party isimli filmde küçük bir rol oynadı. Aynı yıl Guillermo Arriaga‘in yönettiği büyük bir yapım olan The Burning Plain’da Charlize Theron ve Kim Basinger birlikte oynadı. Bu rolüyle Venedik film festivalinde Marcello Mastroianni ödülünü aldı.

2009 yılında “The Beaver” filminde Mel Gibson ve Jodie Foster ile birlikte oynadı.2010 yılında başrol oynadığı Debra Granik‘in yönettiği “Winter’s Bone” isimli film Sundance Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü aldı. Bu filmden sonra onunla karşılaşan Steven Spielberg‘ün onu durdurup “Sen, o Jennifer Lawrence mısın?” diye sorduğu dilden dile dolaşıyor.

2011 yılında Jennifer Lawrence X-Men: First Class filminde şekil değiştiren karakter Mystique rolünde oynadı.

2012 yılında “Açlık Oyunları” filmi ile şöhrete kavuşan ardından rol aldığı “Silver Linings Playbook” (Umut Işığım)” filmindeki performansı ile en iyi kadın oyuncu Oscar ödülünü aldı.

Filmleri:

2006 – Company Town (Dizi)
2006 – Monk (Dizi)
2007 – Cold Case (Dizi)
2007 – Donald Gray Show (Dizi)
2007 – Not Another High School Show(Dizi)
2007-08 – Medium (Dizi)
2007-09 – Bill Engvall Show (Dizi)
2008 – Garden Party (Bahçe Partisi)
2008 – Poker House (Poker Evi)
2008 – Burning Plain (Aşk Ateşi)
2009 – Devil You Know
2010 – Winter’s Bone (Gerçeğin Parçaları)
2011 – The Beaver
2011 – Like Crazy (Çılgınlar Gibi)
2011 – X-Men: First Class
2012 – House at the End of the Street (Sokağın Sonundaki Ev)
2012 – The Hunger Games (film) (Açlık Oyunları)
2012 – Silver Linings Playbook (Umut Işığım)
2013 – The Hunger Games: Catching Fire
2013 – American Hustle
2014 – X-Men: Days of Future Past

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.