Jennifer Lawrence 'kalça' gafı için özür diledi

Jennifer Lawrence, katıldığı bir televizyon programında ‘Açlık Oyunları’ (Hunger Games) filminin Hawaii'de yapılan çekimleri esnasında bölge halkı için kutsal sayılan bir kayayı kalçasını kaşımak için kullandığı hikayesini gülerek anlattığı için özür diledi

11 Aralık 2016, Pazar 17:14
A A
Oscar’lı oyuncu Jennifer Lawrence,  ‘Uzay Yolcuları’ (Passengers) adlı bilim-kurgu filmindeki rol arkadaşı Chris Pratt ile birlikte katıldığı televizyon programı The Graham Norton Show'da,  ‘Açlık Oyunları’ (Hunger Games) filminin Hawaii'de yapılan çekimleri esnasında bölge halkı için kutsal sayılan bir kayada kalçasını kaşıdığını gülerek anlatmıştı.
 

HAWAII HALKI TEPKİ GÖSTERDİ. LAWRENCE ÖZÜR DİLEDİBu olayın ardından Hawaiili izleyiciler Lawrence'a büyük tepki gösterince 26 yaşındaki oyuncu Facebook hesabından, Hawaii halkına saygısızlık etmek istemediğini ve yaptığı bu gaftan dolayı herkesten özür dilediğini açıkladı.
 

KALÇASIYLA SET EKİBİNDEN BİRİNİ ÖLDÜRÜYORDU


Jennifer Lawrence, Hawaii'deki çekimler esnasında, yanlışlıkla set ekibinden birilerini öldürecek bir olaya yol açtığını anlatmıştı.

ABD’li oyuncu, Hawaii'de kutsal olduğuna inanılan bazı kayaların yanında çekimler sürerken, turistlerin kayalara oturmaması konusunda uyarılarda bulunulduğunu ancak kendisinin üzerinde ıslak bir giysi olduğu için bu kurala uymadığını söylemişti.
 

KALÇASINI KAYALARA SÜRTEREK KAŞIDI


Lawrence, sadece kayaya oturmakla kalmadığını, ıslak kıyafeti içinde uzun saatler süren çekimler sonucu kalçalarının kaşıntısı artınca kutsal kayayı bir kaşınma objesi olarak kullanmaya karar verdiğini anlatarak, "Kaşıntıyı gidermek için sürtündüğüm kayalardan biri bulunduğumuz dağdan aşağı yuvarlandı. Az kalsın set ekibinde bulunan bir ses görevlisini öldürüyordu. Bütün ses ekipmanları parçalandı” demişti.
 

'O LANETİN SEBEBİ BENDİM'


Lawrence, televizyonda gülerek anlattığı bu olayı Hawaii'lilerin farklı algıladığını söyleyerek, "Hawaii'liler, 'Bu bir lanet' diye bağırıyorlardı. Oysa lanetin sebebi bendim. Kalçalarımla o kayayı aşağı yuvarlamıştım" şeklinde konuşmuştu.


Jennifer Lawrence'dan şok itiraf: Kalçasıyla set ekibinden birini öldürecekti

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.