Jet Fadıl isyanı!

Jet Fadıl isyanı!

JET-PA Holding'in sahibi Fadıl Akgündüz'ün Bayrampaşa'da yaptırdığı 7 yıldızlı devre mülk projesi Caprice Gold'a para yatıran onlarca kişi, 2010 yılında başlayan ve 2013 yılında bitirileceği açıklanan inşaatın durması üzerine tepki gösterdi

09 Kasım 2014, Pazar 19:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Caprice Gold inşaat sahasında toplanan onlarca yatırımcı, inşaatın aylardır durduğunu öne sürerek basın açıklaması yaptı. İnşaat alanına giren grup, açıklamanın yapılacağı alana, "Yakmıyoruz, yıkmıyoruz, hakkımızı arıyoruz", "Sayın Cumhurbaşkanı, Fadıl Akgündüz Türkiye’de 20.000 mağdur yarattı", "Sayın Cumhurbaşkanımız sesimizi duyuramıyoruz, çığlığımıza ses verin" ve "Reis bu işi bitirir" pankartları astı.

Açıklamayı, 1999 yılında Jet-Pa’ya yatırdığı 50 bin mark karşılığı 2010 yılında Caprice Gold’dan devre mülk alan Emel Koptaget okudu. "Bizler, Caprice Gold projeleri sahibi Fadıl Akgündüz mağdurlarıyız" diyen Koptaget, "Beş yıldır yapımı süren otelin inşaatı bitmediği gibi, inşaat faaliyetleri de tamamen durdurulmuş olup, kira garantili olarak satılan devre mülklerin kiraları da 8 aydır ödenmemektedir. Ayrıca ilgili firmanın sahibi Fadıl Akgündüz, bu süre içinde Maldivler diye bir proje daha çıkartarak tekrar piyasadan para toplayıp, sayısı belli olmayan mağdurlar oluşturmuştur" dedi.

’MAL KAÇIRIYOR’ İDDİASI

Fadıl Akgündüz’ün 2014’ün Mart ayından beri ortalıkta görünmediğini savunan Emel Koptaget, "Sadece birkaç kez e-mail ile bizlere ayetle başlayıp hadisle biten mektuplarla, tekrar dini duygularımızı sömürecek şekilde gereksiz konular anlatarak ödeme yapamayacağını anlatmış ve bu süreç içerisinde gayrimenkullerini, Didim’de bulunan oteli ve diğer mülkleri başka şirketlere devretmeye başlamıştır" iddiasında bulundu.

’YENİ TÜRKİYE’DE BU TİP İNSANLARI İSTEMİYORUZ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslenen Koptaget, "Devletimizin, insanların sırtından haksız kazanç sağlayan ve kul hakkına el uzatan Fadıl Akgündüz ve onun gibi insanlar tarafından yeni mağdur kitleleri oluşturulmasına fırsat vermeyeceğine inancımız sonsuzdur. Yeni Türkiye’de bu tip insanları istemediğimizi buradan haykırmak istiyoruz" dedi.

’TOPLANAN PARA 750 MİLYON TL’

Emel Koptaget, 1999 yılında Jet-Pa’nın "İmza" isimli otomobil projesine 50 bin mark yatırdığını belirterek, o zaman alamadığı bu paranın karşılığı olarak, üzerine biraz daha para koyup 2010 yılında Caprice Gold’a ortak olduğunu söyledi. Bu projede 12 bin ile 20 bin arasında mağdur yaratıldığını savunan Koptaget, "750 milyon lira toplandı deniyor" diye konuştu.

2010 yılında başlayan projenin taahhüt edilen 2013 yılında bitirilememesi nedeniyle kira parası aldıkları bilgisini veren Emel Koptaget, bu paranın da 8 aydır kendilerine ödenmediğini, aylardır inşaatın da durduğunu sözlerine ekledi.

Yüksel KOÇ / İstanbul, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzmir'de 6.8 deprem: Enkaz altında kalanlar var