Joaquin Phoenix'in ayağından hiç çıkarmadığı 'converse'lerin sırrı

Joaquin Phoenix, Cannes Film Festivali’nde de takımın altına Converse giymişti. İşte hiç çıkarmadığı 'converse'lerin sırrı...

05 Ocak 2020, Pazar 10:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

ABD’li oyuncu Joaquin Phoenix (45), geçen yıl vizyona giren ‘Joker’ filmindeki performansı ile kariyerinin zirvesine ulaştı. 2019 boyunca büyük film festivallerinin kırmızı halısında en çok görülen isimlerden biri Phoenix oldu. Phoenix, önceki gün yine smokin giymenin zorunlu olduğu bir davetteydi.

12 yaşında adım atmıştı

12 yaşında adım atmıştı

Ancak ayağında ‘Converse’ marka spor ayakkabıları vardı. Phoenix’in günlük hayatında da özel davetlerde de giydiği Converse’lerin arkasından hüzünlü bir hikaye çıktı: 5 çocuklu ailenin iki erkek çocuğundan biri olan Phoenix, çok sevdiği ağabeyi River Phoenix’in etkisiyle sinema dünyasına henüz 12 yaşında adım atmıştı.

23 yaşında uyuşturucudan ölmüştü

23 yaşında uyuşturucudan ölmüştü

Hollywood’un en parlak yıldızlarından biri olan River Phoenix, 23 yaşında uyuşturucudan ölmüştü. Ağabeyine ambulans çağıran Joaquin, onun son anlarına şahit olmuştu. Joaquin, kollarında ölen ağabeyinin hatırasını çokçukken onun da çok sevdiği ayakkabısını giyerek yaşatıyor.

Acısı hiç geçmedi

Acısı hiç geçmedi

River Phoenix’in, 1980’ler ve 1990’ların moda ayakkabısı ‘Converse’ tutkusu biliniyordu. Joaquin Phoenix, daha önceki röportajlarında acısının hiçbir zaman dinmediğini, ağabeyini kaybetmenin travmasını hiç atlatamadığını söylemişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Cameron Diaz'ın sürpriz bebeği