Julianne Moore'dan silah şiddetine karşı eylem

Oscar ödüllü Hollywood yıldızı Julianne Moore, 'Ulusal Silah Şiddeti Bilinci Günü' dolayısıyla New York'ta düzenlenen, tüm eylemcilerin turuncu kıyafet giydiği protesto gösterisine katıldı

04 Haziran 2017, Pazar 17:19
A A

Oscar ödüllü Hollywood yıldızı Julianne Moore, 'Ulusal Silah Şiddeti Bilinci Günü' dolayısıyla turuncu tişörtünü giyerek tüm eylemcilerin turuncu kıyafet giydiği protesto gösterisine katıldı. 

Silahlı şiddete maruz kalmış, silahlı saldırıdan sağ kurtulmuş ve silahlı saldırıda yakınlarını kaybetmiş pek çok kişi ile sivil toplum kuruluşu üyesi birçok aktivist, Brooklyn Köprüsü'nde yürüdükten sonra Foley Square'de toplandı.

Gösteriye kendisi de turuncu giysiler giyerek katılan 56 yaşındaki Julianne Moore, burada yaptığı konuşmada, bu konuda nasıl aktivist olduğunu anlattı. 

2012 yılında Connecticut'un Newtown kasabasındaki Sandy Hook İlkokulunda meydana gelen silahlı saldırıdan sonra haberi duyan 10 yaşındaki kızının, Queens'teki film setinde kendisine, "Anne bugün bir sürü çocuk mu vuruldu" diye sorduğunu, kızının bu sorusunun kendisini çok etkilediğini söyledi. 

Kızının bu sorusu üzerine harekete geçen Moore, "Everytown for Gun Safety"ye (Her Kasaba için Silah Güvenliği) ulaştığını, daha sonra da "Everytown Creative Council"i (Her Kasaba Yaratıcı Konseyi) başlattığını belirtti.

Moore, "Silah güvenliği, bir silah karşıtlığı veya silah destekçiliği değildir. Anayasa'nın ikinci madde sorunu da değildir. Bir güvenlik sorunudur. Bu, bu kadar basit" diye konuştu.

Sosyal medya üzerinden de kampanyaya destek veren Moore'un "Everytown Creative Council" girişimine, daha sonra Jennifer Lawrence, Amy Schumer, Alec Baldwin ve Jennifer Aniston gibi ünlü yıldızlar da katıldı.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.