Kadıköy'de hareketli dakikalar

Kadıköy'de hareketli dakikalar

Havalı tüfekle yapılan atışlar, "polise saldırı" alarmının yaşanmasına neden oldu. Elleri tüfekli 2 kişi gözaltına alındı...

04 Ocak 2016, Pazartesi 10:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sivil giyimli polisin oturduğu banka doğru havalı tüfekle yapılan atış, polise saldırı alarmına dönüştü. Havalı tüfekle atış yapan 2 kardeş olay yerine gelen takviye polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

SİVİL GİYİMLİ POLİSİN OTURDUĞU BANK YÖNÜNE ATIŞ

Olay 01.00 sıralarında Kadıköy sahilinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre sivil giymli bir polis sahildeki banklardan birine oturdu. Bir süre sonra ellerinde havalı tüfek bulunan 2 kişinin yaptığı atışlar polisin bulunduğu banka isabet etmeye başladı. Polis kendisinin hedef olduğu gerekçesiyle silahını da kullanıp gizlenmeye çalıştı. Bu sırada da polis takviyesi istedi.

"POLİSİ HEDEF ALAN SALDIRI" ALARMI

Çağrı üzerine İstanbul emniyetinde "Polisi hedef alan saldırı" alarmı yaşandı. Çok sayıda polis olay yerine gönderildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler havalı tüfekle atış yapan Ali Yazgan ve Ahmet Yağız Yazgan'ı kelepçe takarak gözaltına aldı. İki adet tüfeğe el koyan polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor. Gözaltına alınan kardeşlerin kendilerini "cansız hedeflere atış yapıyorduk" diye savundukları öğrenildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şehit Yasin Özdamar'ın acı haberi Isparta'daki ailesine verildi