Kadın itfaiyecilerden aksiyon filmlerini aratmayan tatbikat

06 Ağustos 2018, Pazartesi 12:26
A A

Ön yargılara meydan okumak için itfaiyecilik mesleğinde de boy gösteren kadınlar, Samsun’da nefes kesen tatbikata imza attı. 

İş hayatında erkeklerin yapabildikleri tüm işi kendilerinin de yapabildiğini birçok meslek grubunda gösteren kadınlar, bu kez de itfaiyecilik mesleğine soyundu. Samsun’da 3 kadın öğrenci, itfaiyeci olabilmek için Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında staja başladı. Yaklaşık 10 gündür İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde staj yapan kadınlar, yaptıkları zorlu eğitimle adeta erkeklere taş çıkarıyor. İlk olarak kadın stajyer itfaiye erlerine, çavuş ve eğitmenleri tarafından, “yangına ilk müdahale ve kurtarma operasyonları” gösteriliyor. 

Eğitimlerini sahada başarıyla tamamlayan kadın stajyerler, başlarında eğitmenleri eşliğinde, “yangın söndürme ve kurtarma” tatbikatı yaptı. Sahada öğrendikleri eğitimleri tatbikatta gözler önüne seren stajyer itfaiyeciler, nefes kesen tatbikata imza attı

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.