Kadının kalbine giden yol erkeğin gülüşünden geçiyor

Kadının kalbine giden yol erkeğin gülüşünden geçiyor

Türk erkeğinin gülüşü mercek altına alındı. Araştırma sonucuna göre Türk erkekleri gülmekten çekiniyor, çünkü çocukluktan beri 'erkek adam gülmez' telkinini alıyor. Oysa kadın katılımcıların neredeyse yarısı gülen erkekleri daha güvenilir ve başarılı bulduğunu belirtti.

28 Mart 2015, Cumartesi 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

* Diş beyazlatmaya yönelik ilk erkek diş macunu Signal White Now Men Türk erkeklerinin diş, ağız bakımı ve gülüşlerine ilişkin yaptığı araştırma sonuçlarını yayınladı. Araştırma şirketi ICM tarafından 1009 kadın ve erkek ile yapılan araştırma sonuçlarına göre:

* Türk erkekleri gülmekten çekiniyor. Kadınlar için muhteşem bir gülüş erkeklerin en güçlü silahlarından biri. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 40’ına göre erkekler, gülüşlerinin ne kadar önemli olduğunun farkında değil.

* Çocukluktan beri çevrelerinden “erkek adam gülmez” telkini alan Türkler, gülmenin “erkek işi” olmadığına inanıyor. Araştırmaya göre erkeklerin yüzde 40’ı duygularını belli etmemeleri ve fazla gülmemeleri gerektiğini düşünüyor. Böyle davranmayı babalarından, arkadaşlarından ya da medyadan öğreniyorlar.

* Oysa Türk kadınlarının yarıdan fazlası (yüzde 51) gülen erkeklerin daha güvenilir olduğunu, üçte ikisi (yüzde 63) gülen erkekleri gülmeyen erkeklere göre daha başarılı bulduğunu, yüzde 48’i ise gülen bir erkeğin daha maskülen göründüğünü söylüyor. Kadınlara göre, kalplerine giden yol muhteşem bir gülüşten geçiyor.

* Araştırmaya katılan 10 erkekten 8’i gülüşünden memnun değil. Erkeklerin üçte ikisi kadınlara göre dişlerinin daha sarı olduğunu düşünüyor. Türk erkeklerinin en büyük takıntıları arasında daha beyaz (yüzde 62) ve lekesiz dişlere (yüzde 25) sahip olmak var.

* Türk kadınları en çok Engin Öztürk, Kerem Bürsin, Burak Özçivit, Kenan İmirzalıoğlu, Çağatay Ulusoy ve Kıvanç Tatlıtuğ’un gülüşünden etkileniyor. Kadınların gülüşünü en çok beğendiği Hollywood yıldızları ise Brad Pitt, Tom Cruise, Bruce Willis ve George Clooney.

Kerem Bürsin gülüşüyle özellikle genç kızların sevgilisi

* Araştırmaya katılan kadınların erkekte aradıkları en çekici özellikler ve yüzdeleri şöyle: Güzel gözler (yüzde 13), iyi fizik (yüzde 12), espri anlayışı (yüzde 21). Kadınların yüzde 40’ı ise güzel bir gülüşten etkileniyor. 10 kadından 8’i ilk buluşmada muhteşem bir gülüşün tüm kaleleri fethettiğini düşünüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder