Kadınlar Emine Bulut davasını yalnız bırakmadı

Kırıkkale’de eski eşi Fedai Varan tarafından vahşice katledilen Emine Bulut’u kadınlar yalnız bırakmadı. Katil Ferdai Varan'ın yargılandığı duruşmaya adalet isteğiyle yüzlerce kişi katıldı.

10 Ekim 2019, Perşembe 08:33 Son Güncelleme:
A A

Kırıkkale’de, 18 Ağustos’ta Emine Bulut’u (38) altı yıl önce boşandığı Fedai Varan (43) kafede 10 yaşındaki kızları F.B.V.’nin önünde boğazından bıçaklayarak öldürmüştü. Fedai Varan’ın yargılandığı dava dün başladı. Sanık, dosyadaki delillerin avukatına verilmediği gerekçesiyle susma hakkını kullandı. Emine Bulut’un kızı, duruşmaya başka odadan sesli ve görüntülü sistemle katıldı.

KIZI 'O KİŞİ' DİYE HİTAP ETTİ

KIZI 'O KİŞİ' DİYE HİTAP ETTİ

Şikayetçi olduğu Fedai Varan’dan “O kişi” diye bahseden küçük kız “O kişiyle görüştükten sonra annemle emniyete gittik. Çıkınca dolmuşa bindik. Durakta bekleyen o kişi, annemi kolundan tutup dolmuştan çıkardı. Ben de indim. Hep beraber kafeye girdik, orada olaylar oldu” dedi. Olay anında elindeki poşet ve tableti fırlatarak babasına engel olmaya çalıştığını ama başaramadığını söyledi.

Emine Bulut’un başka suçlardan cezaevinde bulunan kardeşleri Bekir ve Mikail Bulut da SEGBİS ile duruşmaya katıldı. Diğer kardeşleri Kazım ve Feyyaz Bulut salondaydı. Bekir Bulut, kardeşi Kazım Bulut’un ablasını defalarca ölümle tehdit ettiğini ileri sürdü. Bunun üzerine kardeşine tepki gösteren Kazım Bulut, mahkeme salonunu terk etti. Emine Bulut’un öldürüldüğü ana ilişkin görüntüler izlettirilince anne Fadime Bulut fenalaştı.

ANNENİN İSYANI

ANNENİN İSYANI

Emine Bulut’un kardeşleri Kazım ve Feyyaz Bulut, sanık Fedai Varan’a saldırdı. Arbedeyi güvenlik güçleri yatıştırdı. Emine Bulut’un yakınları duruşma salonundan çıkarıldı. Duruşmanın devamında Emine Bulut’un babası Ahmet Bulut cinayetten sonra kendisini arayan Fedai Varan’ın “Kızını kestim, sülaleni kurutacağım” dediğini söyledi. Anne Fadime Bulut ise “Kızımı neden öldürdün? Yaralı koysaydın. Ben bakardım ölene kadar kızıma” dedi.

AVUKATI BİLE SAVUNAMADI

AVUKATI BİLE SAVUNAMADI

Sanık avukatı Ersoy Aytaç, “Dosya kadın cinayeti değil, kasten adam öldürmek olarak geçiyor. Bize göre yargılama yapılan suç kadın cinayeti dosyasıdır” dedi. Cinayet görüntülerinin tamamının kendilerine verilmediğini söyleyen avukat savunma için süre istedi. Emine Bulut’un ailesinin avukatı Turgay Özcan ise “Sanık, cinayeti işledikten sonra Facebook’ta ’Katlettim, kahpelik yapıyor’ yazıyor, katlediyor ve hiç pişmanlık ortaya koymuyor” dedi.

200'DEN FAZLA AVUKAT KATILDI

200'DEN FAZLA AVUKAT KATILDI

Duruşmaya Türkiye’nin her yerinden 200’den fazla avukat ve çok sayıda kadın örgütü katıldı.


Savcı, Fedai Varan için ’canavarca hisle kasten adam öldürmek’ten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Emine Bulut’un tahrik edici fiilinin bulunmadığını, haksız tahrik indirimi ile takdiri indirimin yapılmamasını istedi. Duruşma 21 Ekim’e ertelendi.


(DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Amida Höyük'te kazı çalışmalarının bu yılki bölümü bitti