Kadınların merak ettiği bir erkek olmanın 10 yolu

Tanışıyorsunuz, bir süre her şey güzel gidiyor, sonra size karşı ilgisini kaybediyor. Yeterince etkileyememiş olabilir misiniz? İlgisini o kadar da çekmemiş olabilirsiniz. Peki ilgisini nasıl çekebilir, sizi daha fazla merak etmesini nasıl sağlayabilirsiniz?

19 Şubat 2021, Cuma 14:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Dinlemeyi öğrenin

1. Dinlemeyi öğrenin

İletişim bizi hayvanlardan ayıran en önemli şey. İletişim kurmak önemli. Karşılıklı fikir alış verişlerini sosyal medya üzerinden yapmak yerine, bire birken insanlarla yapın. Fikirleriniz olduğunu ve karşınızdaki insanların da fikirlerine saygı duyduğunuzu gösterin. 

2. Seyahat edin

2. Seyahat edin

Eski zamanlarda bunu gerçekleştirmek zordu ama şu anda kolay. İnkar etmeyin, artık uçuşlarınızı 1 sene öncesinden bile ayarlayabilirsiniz, hem de oldukça ucuz fiyatlara. Aman seneye gideriz, şimdi ona para mı harcayayım dediğiniz zamanlar elbet var ve olacak. Ancak mümkün olduğunca bu hayıflanmaları azaltın. Gençken gezin, ileriki yaşlarınız da anlatacağınız hikayeler, ilgi çekeceğiniz anlarınız olsun. 

3. Size yakışanı bulun

3. Size yakışanı bulun

Her moda olan şeyi üzerinize giydiğinizde ve yakıştıramadığınızda bu sizi dikkat çekici değil komik yapar. Bu sebeple kendinize ait bir tarzınız olmalı, trendleri de kendi tarzınız üzerine yorumlayabilirsiniz. İnanın daha dikkat çekici olacaksınız. 


4. Kitapları sadece dekorasyon amaçlı kullanmayın

4. Kitapları sadece dekorasyon amaçlı kullanmayın

Kitapçılar, sahaflar, biyografi kitapları, çizgi romanlar, romanlar, şiir kitapları, yemek kitapları, kitaplar her yerde. Kötü bir kitap bile içinde iyi bir şeyler barındırıp size bir şeyler öğretebilir. Kitap alın ve kitapları yalandan okumayın. Her konuda ciddi anlamda fikir sahibi olmanın tek yolu buradan geçiyor, sevseniz de sevmeseniz de, biz uyarmış olalım. 

5. Yemek kültürünüzü geliştirin

5. Yemek kültürünüzü geliştirin

Her seferinde daha önce tercih etmediğiniz yemekleri seçerseniz, günün sonunda yemek kültürünüz de gelişir. Kadınlar ya yemek yapmaktan ya da yemek yemekten hoşlanırlar. Dikkat çekici olmak istiyorsanız hiç denenmemiş yiyecekleri deneyebilecek kıvama gelmelisiniz. 

6. Hobi edinin

6. Hobi edinin

Mesela balık tutmak bir hobidir veya resim yapmak, dans etmek, yelken yapmayı öğrenmek. Bunları daha da geliştirebilirsiniz. Birçok hobi edinin ama birinde uzman olun. Emin olun çekici gözükeceksiniz. 

7. Instagram'a abanmayın

7. Instagram'a abanmayın

Her ne kadar hayatımızın ne kadar eğlenceli olduğunu paylaşırken mutlu olsak da bu durumun gizli ve tehlikeli bir narsistliğe gittiği de uzmanlar tarafından tartışılıyor. Şunu unutmamak gerekir; gizemli olmak ilgi çekicidir. Biraz geri adım atın. Bırakın insanlar nerelerde, ne yaptığınızı merak etsinler. 

8. Tek bir müzik türüne takılı kalmayın

8. Tek bir müzik türüne takılı kalmayın

Dünya üzerinde yüzlerce farklı müzik çeşidi var ve hepsine ulaşabilmek çok kolay. Ne kadarına ulaşabiliyorsanız dinleyin. Farklı müziklerin kültürüne sahip olmak sizi otomatik olarak çekici yapacak. 


9. Gündemi takip edin

9. Gündemi takip edin

Güncel olan yani şu an olan her şey hakim olduğunuz noktada sizi ilgi çekici kılar. Bir konuya bu siyaset, spor, magazin her ne olursa, herkesten önce hakim olmanız sizi o konu hakkında donanımlı kılar. Donanımlı olursanız söyleyecek sözünüz olur ve dinlenirsiniz ve pek tabii ki sosyalleşirsiniz. 

10. Bir imzanız olsun

10. Bir imzanız olsun

Burada kastetiğimiz binlerce lira verip aldığınız bir Rolex eğil. İmkanınız varsa onu da alın tabii ki. Bahsettiğimiz karşı tarafın zihninde kalacak, sizinle simgeleşecek bir aksesuarınız olsun. Bu bir çorap, vintage bir saat, kemer olabilir. Modası geçmeyen, trendlere kurban gitmeyen ve sizi yansıtan bir aksesuarınız olsun. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir şeyler kıvılcımlanıyor mu?: Müstehcen sahneleri hakkında konuşan 10 oyuncu