Kadir Has Stadına İngiliz çim uzmanı geliyor

Kadir Has Stadı'nın zemininin düzeltilmesi için İngiltere'den özel ekip gelecek

09 Eylül 2009, Çarşamba 11:56
A A
Kadir Has Stadına İngiliz çim uzmanı geliyor

Estonya maçı sonrası büyük eleştirilere neden olan Kadir Has Stadı’nın zemininin düzeltilmesi için Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda da çalışan İngiliz çim uzmanları önümüzdeki hafta Kayseri’ye gelecek.
Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in, Gökhan Zan ve Kazım’ın sakatlanarak Bosna Hersek milli maçı kadrosundan çıkarılmalarında neden olarak gösterdiği Kadir Has Stadı’nın zeminiyle ilgili olarak, toprak, torf ve çim örnekleri alındı.
Stat Müdürü Osman Kayaalap’ın görevden alınmasına yol açan çim kriziyle ilgili olarak, stadın sorumluluğunu alan BEF Sportif A.Ş yetkilileri Kayseri’deki ziraat mühendisleriyle yaptığı çalışmanın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, Futbol Federasyonu yetkilileriyle görüştü. Federasyon’un da önerisiyle, Fenerbahçe’nin Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda da yaşanan aynı sorunu çözen İngiliz çim uzmanlarının Kayseri’ye getirilmesi kararlaştırıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, çim zeminin zaman zaman onarılıp, bölümler halinde yenilendiğine dikkat çekerek, “Kimi uzmanlara göre oksijensizlik, kimine göre zemindeki torf ve toprakta sorun olduğu ifade ediliyor. Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda çalışma yapan İngiliz çim uzmanları, önümüzdeki hafta buraya gelerek, zeminde inceleme yapacak. Stattan alınan çim, torf ve toprak örnekleri labarotuvarda incelenecek” dedi.

Oktay ENSARİ / KAYSERİ,(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.